Haló, Jácíčku

Obálka knihy Haló, Jácíčku - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Haló, Jácíčku

Autor: Daisy Mrázková

DoporučiliMgr. Petra Fabinová
V kategorii
Žánr
Věková kategorie,
Štítky redakce, , , , ,
Štítky uživatelů

Napsali o knize

D. Mrázková je nejen spisovatelkou, ale též malířkou, která si dětské knížky sama ilustruje a vytváří tak harmonické, sjednocené, umělecky hodnotné kompozice psaného slova a obrazů. Kniha „Haló, Jácíčku“ je doporučována portálem Umírání.cz jako velmi vhodná k otevření těžkých témat kolem smrti, tedy k úvodu do death education s dětmi.


Ukázka z knihy

Veverka seděla ráno na své borovici a přála si, aby přišel Jácíček. Neměla co dělat. Neměla vůbec co dělat. Dívala se na větev, větev byla nezajímavá. Dívala se na oblohu, obloha byla šedivá a po ní se táhly nanicovaté světlé mraky. Dívala se na jehličí, bylo všechno stejné. Na každé jehličce byla stejná kapka rosy a vždycky stejně spadla, když Veverka zatřásla větvičkou. Dívala se na šišky. Šišky byly hrozné. Dívala se na vzdálené lesy. Byly modročerné, ale ne dost modročerné, aby se potěšilo smutné zvířátko. A tak seděla Veverka na své nezajímavé větvi pod tou nezajímavou oblohou a velice si přála, aby přišel Jácíček.
A vtom Jácíček přišel.
"Haló, Veverko," zavolal.
A Veverka jako blesk už se míhala po kmeni dolů. Jen si cestou stačila všimnout, že obloha i jehličí i šišky jsou najednou TAK zajímavé, jak jen mohou být. Jehličí zavonělo a rosa zazářila a vítr zblízka ovanul Veverce tváře a způsobil, že dostala velikou radost a chuť dělat něco báječného.
"Jácíčku, nevšiml sis, že se najednou svět udělal nějaký… zajímavější?"
"Kdy to začalo?"
"Teď, před chvilkou, jak jsi řekl HALÓ."
"To je pravda," řekl zajíček. "Ano, skutečně, máš pravdu, všiml jsem si. Jak jsem řekl HALÓ a viděl jsem, že běžíš dolů, udělal se svět zajímavější. Čím to?"
Přemýšleli.
"Třeba je to tím HALÓ," řekla Veverka.
"Musí to být jedině tím HALÓ," řekl Jácíček. "Třeba je to takové tajné heslo. Pojď, vyzkoušíme to." ….

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás