BookFan

Vydáno: 12.03.2012, v rubrice:

BookFan

BookFan je sociální síť, která fandí knihám.

Propojuje české a slovenské čtenáře knih a e-knih do moderní sociální sítě, přináší jim knižní doporučení na základě osobních preferencí, sleduje literární dění jak doma, tak i ve světě… BookFan se zrodil v hlavě zakladatele Michala Juháse, který po tom co dočetl knihu Modrá sféra zjistil, že není žádná přijatelná varianta, kde by se o svůj zážitek z knihy podělil – Facebook mu přišel moc obecný, na jiných webech mu chyběla sociální interakce a tak začal postupně BookFan vznikat. Původně měl být BookFan jakási uzavřená síť a její obsah byl přístupný jen po přihlášení přes Facebook, ale kolega Pepa Nevoral (který se do projektu BookFan také zapojil) prosazoval myšlenku „pojďme se otevřít světu“ a tak se také stalo. Momentálně je BookFan přístupný jak přes Facebook, tak přes klasické přihlášení, kde stačí vyplnit e-mail, jméno a heslo. Některé sekce jsou přístupné bez nutnosti přihlášení. Na BookFanu je směsice uživatelů od studentů až po aktivní důchodce, každý je nedílnou součástí BookFanu, každý si našel to, co ho na BookFanu zajímá a každý má na BookFanu své místo.

Aktuálně vychází velké množství nových knih. Mnohý čtenář tápe po jaké knize sáhnout, jaká kniha mu bude „sedět“. Na BookFanu stačí vyplnit knihy, které uživatel četl a během chviličky mu budou doporučeny ty, které by ho mohly zajímat, prostě ty, které jsou jeho „parketa“. Každou knihu mohou ostatní uživatelé hodnotit, psát na ní recenze… což je další vodítko pro rozhodování, zda si knihu přečíst. Samozřejmě je možné doporučenou knihu ihned zakoupit přes e-shop. Pokud se stane, že některá kniha na BookFanu není, tak samotní uživatelé mohou chybějící knihy přidávat. Na BookFanu je několik nadšenců, kteří chybějící knihy přidávají, odstraňují duplicity, zkrátka budují co nejdokonalejší databázi, kterou by nevytvořil žádný počítačový systém, prostě lidský faktor dělá své!

Jedna z horkých novinek je první verze BookFan iPhone aplikace, kterou již vyzkoušelo mnoho uživatelů a jsou na ní pozivitní ohlasy. BookFan je pro všechny koho zajímají knihy, dává prostor i těm, kteří rádi píší recenze s trochou nadsázky můžeme říct, že na BookFanu se plní přání uživatelů. Velký důraz se klade na zpětnou vazbu a na spokojenost BookFanů.

Těšit se můžete na:

  • Android aplikace
  • Videocast – rozhovory se zajímavými osobnostmi z knižního světa
  • a další zajímavá překvapení...

 


Pro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás