Pravidla moštárny

Obálka knihy Pravidla moštárny - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Pravidla moštárny

Autor: John Irving

V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , , , , ,
Štítky uživatelů

Čtenáři: Proč právě tato kniha?

Příběh obsahuje několik rovin. Každý si může a vezme zrovna to, co je mu v té chvíli nejbližší. Mě momentálně nejvíce zaujala myšlenka "být užitečný, pomáhat ostatním". Hlavním motivem je ovšem otázka potratů, nechtěných dětí a s tím spojená morálka, etika, svoboda rozhodování a zodpovědnost.
Kniha je také o předčítání a o naději, že každý může žít svůj život plně a dle svého, ať jde o nešťastně těhotnou matku, ochrnutého vojáka nebo sirotka.

čtenářský TIP

Ukázka z knihy

Wilbur Larch, inhalující éter a pozorující hvězdy, uhánějící po stropě ošetřovny, věděl, jaký to je luxus mít možnost počkat s tím, že se uvidí. I když vydržím, říkal si v duchu, můžou mě nachytat; potratář věří v počet pravděpodobností. Už to dělal moc dlouho. "Jaká je pravděpodobnost, že tomu někdo udělá přítrž ještě dřív, než budu hotov?" říkal si ten stařec v duchu.
Včera si udělal nového nepřítele - ženu v osmém měsíci, která tvrdila, že je teprve ve čtvrtém. Musel ji odmítnout. Když byly ženy hysterické, obvykle to zvládl sám, když byla potřeba neústupnost, přenechával je sestře Angele; sestra Edna se hodila spíše na chlácholení.


Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás