SOS nadváha

Obálka knihy SOS nadváha - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: SOS nadváha

Autoři: Iva Málková, František David Krch

DoporučiliPhDr. Iva Málková , Olga Svobodová
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Kniha je určena všem, pro které je nebo může být jejich tělo a příjem potravy problémem. Všem obětem nevhodných diet a posedlosti štíhlostí (nejenom obézním) chce nabídnout jiný, širší pohled na problematiku nadváhy, zdravé výživy a životního stylu. Ve snaze smířit člověka se svým tělem, s požadavky přírody i společnosti chce umožnit najít přirozenou míru věcí v pohledu na sebe i problém váhy.

Ukázka z knihy

Většina lidí chce jíst, žít a vypadat zdravě. Zdravou výživu však často zaměňují za redukční dietu a štíhlou postavu si dokáží udržet jen s vypětím sil. A výsledek? Strach z nadváhy, touha po zdraví a štíhlosti se pro ně stává posedlostí. Nevhodná skladba jídla ohrožuje jejich zdraví, alespoň třetina dospělé populace trpí nadváhou a většina normálně vážících žen by chtěla zhubnout. Dobrovolně podstupují strádání a nebezpečí redukčních diet, aby po nich opět přibíraly.
Poruchy příjmu potravy jsou dnes pro většinu dospívajících dívek vážnějším nebezpečím než AIDS nebo drogy. Přesto většina lidí stále věří, že diety a různé komerční produkty jim mohou zaručit zdraví a štíhlost.
Co ale dělat v případě, že jste skutečně ohroženi nadváhou? Jak rozpoznat přirozené hranice svého snažení, jak se vyhnout pokušení "snadných řešení" i zbytečnému strádání? Co dělat, když máte přiměřenou tělesnou hmotnost, a přesto nejste spokojeni se svým tělem nebo chcete jen trochu zhubnout? Jak se vyhnout nebezpečí nekonečných diet, přejídání a pocitů viny? To jsou otázky, na které vám pomůžeme najít odpověď.

KRCH, František David. - MÁLKOVÁ, Iva. SOS nadváha. 2. přeprac. vyd. Praha : Portál, 2001. ISBN 8071785210. s. 7.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás