Jak se žije dětem s postižením

Obálka knihy Jak se žije dětem s postižením  - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Jak se žije dětem s postižením

Autor: Helena Chvátalová

DoporučiliOlga Svobodová
V kategorii
Žánr
Věková kategorie,
Štítky redakce, ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Čtrnáct rozhovorů s rodiči dětí s postižením nechává nahlédnout do problematiky pěti typů postižení.
Děti s Downovým syndromem, děti se zrakovým postižením, děti se svalovou atrofií, děti s DMO a děti s těžkým postižením sluchu.
Všechny rozhovory se dotýkají tří základních okruhů problémů, s kterými se rodiče takových dětí musí zabývat.
Prvním problémem je vyrovnávání se skutečností, že narozené dítě je jiné, než byly rodičovské představy, a pak cesta k bezpodmínečnému přijetí dítěte.
Druhým problémem jsou otázky týkající se vzdělávání dítěte: Jak zařídit školní docházku, je vhodná integrace, kdy a jak?
A konečně třetím, nikoli však nejmenším, problémem je zajištění budoucího života dítěte s těžkým postižením. Co s ním bude, až se rodiče o ně nebudou moci starat? Každý mladý člověk má přirozenou touhu se od rodičů odpoutat, v případě postižení či nemoci je tento proces nesmírně ztížen, ne-li přímo znemožněn. Jaké jsou možnosti zaměstnávání lidí s postižením, jak je společnost ochotna je přijmout?

Ukázka z knihy

Žijeme s dětskou mozkovou obrnou

Svoji přítelkyni Martu, jejího syna Martina, dcerku Michalku i manžela Pavla znám téměř devět let. Za tu dobu prošel náš vzájemný vztah různými peripetiemi - od určitého nepochopení a neporozumění, přes období "podané ruky" až k současnému intenzivnímu a téměř sesterskému souznění a spolupráci. Marta pracuje v oblasti podpory zdravotně postižených již více než dvacet let. Její zkušenosti, její zrání, všechno to, čím kdy pomohla ostatním rodičům postižených dětí, by nebylo možné bez cesty bolesti a utrpení, ale i doufání, naděje a hledání, kterou procházela a prochází.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás