Byl jsem daun!

Obálka knihy Byl jsem daun! - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Byl jsem daun!

Autor: Marcelo Rubens Paiva

V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Zaměření
Štítky redakce, , , , , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Čtenáři: Proč právě tato kniha?

Výpověď mladého muže, který po skoku do vody ochrnul. Chvílemi drsná nic nepředstírající kniha, důležitá i pro ty, kteří jsou okolo.

čtenářský TIP

Ukázka z knihy

Marcelo, ty bláho, dal jsem se do čtení tvého rukopisu zrovna, když jsem se cítil dost mizerně. Ovšem, byla to pro mě - což se mi stává od té doby, co tě znám – taková šlupka, že se mi podstatně zvedla nálada.
Ta tvoje kniha je prostě senzační. Hlavně proto, že má při ní člověk takový ten radostný pocit, jako když mu vychází poker. V podstatě si myslím, že na literatuře je nejdůležitější pravda (to platí i pro revoluci, pro lásku a spoustu dalších věcí). V tom je právě ten největší kumšt. A tobě se to podařilo. Napsala jsi ten svůj příběh setsakramentsky něžně, s humorem a podmanivou erotikou. No prostě, jsi to cel ty.
Teď k věci. Pokusím se přispět se svou troškou do mlýna, i když nemám tu správnou čtenářskou náladu. Snad je to tím, že mě život pořádně převálcoval a už docela rád přijímám onen zahořklý pocit jako součást všedních dnů. Pokud se ti bude zdát, že moje otázky nemají s tvými pocity nic společného, vzpomeň si, že se na věci dívám podobně. A nebo raději nevzpomínej a rovnou se podívej do textu:
1. Co ti blesklo hlavou ve chvíli, kdy jsi se vrhl do vody?
2. Vztek nebo snaha vzepřít se nešťastnému osudu (proč zrovna já?)
3. Když říkáš, že jsi to „posral“, máš při tom pocit viny?
4. Myslím, že by bylo dobré zařadit někam do textu tvůj pohled na Rubense Paivu a povědět, jak jsi prožíval události spojené s jeho únosem.

PAIVA, Marcelo Rubens. Byl jsem daun!. Praha : Mladá fronta, 1992. ISBN 80-204-0248-9. S. 5.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás