Průvodce léčbou v terapeutické komunitě

Obálka knihy Průvodce léčbou v terapeutické komunitě - Úřad vlády české republiky, 2007

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Průvodce léčbou v terapeutické komunitě

Autoři: Andy Malinowski, Andrew Preston

DoporučiliOlga Svobodová
V kategorii
Další kategorie
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.
Plný text knihy

Popis knihy

Kniha shrnuje zkušenosti deseti až patnácti let praxe terapeutických komunit v ČR. Jde o druhý díl původní české publikace autorů Nevšímal, P. a kol., věnované terapeutickým komunitám.

Ukázka z knihy

Terapeutické komunity pro dospělé

Léčebná zařízení typu léčebné komunity mají vysoce strukturovaný a intenzivní program s přesným časovým rozvrhem celého dne. Terapeutické komunity vycházejí z předpokladu, že klienti přicházející do tohoto typu léčby potřebují kompletně změnit představu o sobě a zásadně změnit vlastní životní styl. Předpokladem k uskutečnění těchto změn je abstinence od drog/alkoholu, jež se v terapeutické komunitě výsledně vyžaduje. Život v terapeutické koumině probíhá ve skupině lidí, kteří se stejně jako ty učí žít životu bez drog a řeší podobné problémy, se kterými se potýkáš i ty. Léčí se zde ženy a muži společně. V terapeutické komunitě si klienti sami obstarávají veškeré provozní věci. tj. zajištění jídla pro celou komunitu, provoz a úklid domu, starost o hospodářská zvířata atd., ale také některé části terapeutického programu. Základním cílem léčby v terapeutické komunitě je zapojení klienta do podmínek běžného života.

PRESTON, Andrew. - MALINOWSKI, Andy. Průvodce léčbou v terapeutické komunitě : praktická příručka pro uživatele drog. 1. vyd. Praha : Úřad vlády české republiky, 2007. ISBN 9788087041284. S. 27.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás