Překonejte komplex méněcennosti

Obálka knihy Překonejte komplex méněcennosti - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Překonejte komplex méněcennosti

Autor: Olivier Hauck

DoporučiliJana Tesařová
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Kdo z lidí se někdy necítí trapně, příliš bezmocně nebo neschopně oproti ostatním? Většina lidí takový pocit někdy zažila, ale některým komplex méněcennosti kazí život. Bojácnost, hlavně chronická, často způsobuje, že se ti, kteří jí trpí, ohlížejí nejdříve na názory a hodnocení druhých lidí a podléhají působení svých emocí. Autor knihy představuje čtenáři postup, jak komplexu méněcennosti čelit. Vede ho po jednotlivých krocích, vyjádřených členěním kapitol, dává příklady jednání, řídí ho, aby se osvobodil od názorů a odsudků svého okolí, uvolnil emoce, překonal paralyzující úzkost a obavy a aby jednal podle svých přání a přijímal sebe sama takového, jaký je. Čtenář tímto postupným tréninkem přejímá kontrolu nad svými myšlenkami a jednáním.

Ukázka z knihy

Pokud se vám chce někomu vyjádřit své sympatie, nebojte se toho a udělejte to hned. Také si občas dopřejte nějakou tu radost, najděte si čas jen pro sebe. A teď vás určitě hned napadne, že nemáte čas: chodíte do práce, staráte se o děti, o dům, a vynoří se tisíce dalších výmluv. Žádná však není dostatečně silným argumentem pro to, abyste na sebe zapomínali.
Jestliže o sebe nebudete pečovat, nikdo jiný to za vás neudělá a brzy budete ještě zatrpklejší, než jste možná teď. Starat se o sebe a mít se rád znamená i dobře se stravovat a věnovat zvláštní pozornost svému zdraví. Zamyslete se nad tím, kolik pi jete alkoholu, kouříte cigaret nebo zda nejíte příliš kalorické stravy. Neúměrná konzumace jednoho nebo druhého totiž v so bě často skrývá určitý druh autodestrukce. Chcete-li se mít opravdu rádi, zhodnoťte v tomto směru své chování a podívejte se, zda by nebylo třeba něco změnit. Stejně tak kolem sebe přestaňte stavět hradby a stahovat se do samoty. Spíše se snažte obklopit společností, budovat kvalitní přátelské vztahy a poznávat nové lidi. Osamocenému člověku se žije těžko, má tendenci sklouzávat do letargie a ta je živnou půdou pro prohlubování všech druhů komplexů.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás