Nepřítel v mém pokoji a jiné příběhy z psychoterapie

Obálka knihy Nepřítel v mém pokoji a jiné příběhy z psychoterapie - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Nepřítel v mém pokoji a jiné příběhy z psychoterapie

Autor: Yoram Yovell

Doporučiliprof. MUDr. Alexandra Žourková, CSc.
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , , ,
Štítky uživatelů, ,

Napsali o knize

Výborná kniha příběhů pacientů s diagnózami spektra psychických poruch včetně zamyšlení autora o vzniku, příčinách a možné léčbě i přiznání možných neúspěchů v terapii. Vhodná pro ty, kteří se trochu v otázkách psychologicko-psychiatrických včetně neurovědních orientují. Může přinést i zklamání čtenářů v tom, že takového lékaře v naší republice nepotkají.

Ukázka z knihy

Zasunuté vzpomínky

Biologie paměti

Vzpomínky jsou duší lásky. Spřádají se z nich tužby, utrpení i naděje. K oslavě minulého se píšou básně, příběhy i nejkrásnější hudební skladby. Národy táhnou kvůli kolektivním vzpomínkám do války. V krvavém sporu mezi Araby a Židy nejde pouze o vlastnictví země či o spravedlnost. Oba národy bojují o vzpomínku, kterou mají v úctě a které se nikdo nemůže a nechce vzdát – o vzpomínku na ztracenou vlast. Jsou lidé, kteří raději zemřou, než by se rozloučili se svými vzpomínkami. A jsou lidé, jejichž vzpomínky jsou nesnesitelné, lidé, kteří jsou svými vzpomínkami na každém kroku pronásledováni, kteří kvůli svým vzpomínkám ztratili radost ze života nebo se ve smrtícím stisku prožité hrůzy nemohou svobodně rozvíjet. K nim patřila Michaela Ben-Attarová.
Na první pohled se zdálo, že Michaele, mladé finanční poradkyni z Tel Avivu, nemůže nic chybět ke štěstí. Ještě jí nebylo ani třicet let, a už byla přijata jako partnerka do věhlasné firmy, což jí přineslo finanční jistotu a mnoho výhod. Byla specialistkou na vyjednávání dohod mezi bankami a investičními firmami. Jednou za několik týdnů létala do New Yorku, Londýna, Hongkongu nebo Frankfurtu, podepisovala smlouvy nebo obnovovala jednání uvízlá na mrtvém bodě. Vlastnila nesčetnou řadu elegantních kostýmků, koženou aktovku od Prady a třípokojový byt v jednom z luxusních telavivských výškových domů. Když do mé ordinace vstoupila poprvé, ihned na mě zapůsobila dojmem dynamické a sebevědomé ženy; velmi rychle jsem si však uvědomil, jak často první dojem klame.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás