Na cestě k svobodě

Obálka knihy Na cestě k svobodě  - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Na cestě k svobodě

Autor: Dietrich Bonhoeffer

DoporučiliMUDr. Marie Blažková
V kategorii
Další kategorie
Žánr
Věková kategorie,
Štítky redakce, , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Dne 9. dubna 1945 - ve chvílích, kdy statisícům válkou ohrožených lidí se naděje na přežití stávala takřka jistotou - se uzavřel život mladého, ale už vynikajícího teologa Dietricha Bonhoeffera. Byl popraven za účast na spiknutí proti Hitlerovi. Českým čtenářům se dostává do rukou ucelené vydání Bonhoefferových dopisů a zápisků z vězení, jak je v roce 1951 poprvé publikoval jeho přítel Eberhard Bethge.
Bonhoefferovy úvahy vycházejí z ekumenických základů křesťanské víry, avšak odvážnými průniky k hlubinám evangelia odhalují zcela nové pohledy a podněty předjímající nejednu z palčivých otázek naší současnosti. V tom tkví jejich překvapující dynamičnost, napínavost i aktuálnost. Oslovují zejména čtenáře, kteří hledají východisko z myšlenkového světa moderní skepse, stejně jako ty, kdo usilují o tvořivé rozvíjení křesťanské tradice.

Ukázka z knihy

Teď ještě něco úplně jiného: nejen čin, ale také utrpení je cestou ke svobodě. Osvobodivý význam utrpení spočívat v tom, že je možno vlastní záležitosti vložit do rukou božích. V tomto smyslu je smrt korunováním lidské svobody. Rozhodující pro posouzení, zda lidský čin vyplývá z víry či nikoli, je otázka, zda člověk pochopí utrpení jako pokračování svého činu, jako dovršení svobody. To se mi zdá velice důležité a velmi útěšné.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás