Květiny pro duši

Obálka knihy Květiny pro duši - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

Název: Květiny pro duši

Autor: Bruno Ferrero

DoporučiliRedakce
V kategorii
Další kategorie
Žánr
Věková kategorie,
Štítky redakce, , , , , , ,
Štítky uživatelů

Popis knihy

Laskavé příběhy a podobenství známého italského sběratele moudrostí a poučení mají tentokrát jako úvodní epizodu rozhovor mezi nadutým košatým dubem a tichou a skromnou růží. Dubisko se nafukuje tím, jak umí zahrát množstvím tónů, které vydávají jeho větve klátící se v podzimním větru, zatímco suchá trnitá růže se tiše krčí ve svém trní. Ovšem když rozkvete zjara rudými květy, celá zahrada jí zatleská. Nejnovější příběhy Bruna Ferrera znovu potěší rodiče, vychovatele, dospívající čtenáře i milovníky narativní spirituální literatury.

Ukázka z knihy

Naslouchání

Jednoho mladíka zaujalo na přítelově svatbě množství lidí, kteří se řadili do dlouhé fronty, aby blahopřáli novomanželům a jejich příbuzným. Všiml si, že hosté a příbuzní novomanželů si vyměňují jen mechanicky obvyklé věty a ani se navzájem neposlouchají. Stoupl si tedy do řady, a když se dostal před prvního příbuzného, řekl klidným tónem a s úsměvem na rtech: „Dnes mi zemřela manželka.“ Odpověď byla: „Díky, to je od vás milé.“ Opakoval stejnou větu dalšímu příbuznému a dostal odpověď: „To je milé, mockrát děkujeme.“ Nakonec se dostal před ženicha a zopakoval tutéž větu. Tentokrát dostal odpověď: „Díky. Teď je řada na tobě, kamaráde!“

I v dnešní době se mezi lidmi vyplňuje staré biblické přísloví – mají oči a nevidí, mají uši a neslyší. Měli bychom dbát na to, co nám radí příroda – ústa můžeme zavřít, ale uši ne.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás