Ježíš - lékař těla i duše

Obálka knihy Ježíš - lékař těla i duše - Karmelitánské nakladatelství, 2006

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Ježíš - lékař těla i duše

Autor: Elias Vella

DoporučiliMgr. Marie Hradecká
V kategorii
Další kategorie
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Napsali o knize

Autor je františkánský kněz, původem z Malty, studoval na Lateráně, působí jako hlavní exorcista a president Diecézní komise pro okultismus a satanismus. Ve své knize se zcela zvláštním způsobem zaměřuje na vnitřní uzdravení, vychází ze svých bohatých zkušeností.

Ukázka z knihy

Marie z Magdaly

Podívejme se na Marii z Magdaly. Svatý Jan o ní říká, že z ní Ježíš vyhnal sedm zlých duchů. Tím, že ji Ježíš proměnil, změnil i její hřích na dar. Její hřích sexuality změnil na velkou důvěrnost, blízkost. Neobral ji o vroucí touhu milovat, kterou v sobě Marie cítila. Stala se z ní žena plná kontemplace, která vydržela probdít celou noc u Ježíšova hrobu. V Písmu nenajdeme ženu, která by měla hlubší, důvěrnější vztah k Ježíši, než právě Marie z Magdaly.
Kdo měl to štěstí navštívit Svatou zemi, ví, že Magdala je od Jeruzaléma vzdálená asi sto šedesát kilometrů. Když se Marie z Magdaly dozvěděla, že Ježíš má problémy, byla ochotná jít pěšky téměř dvě stě kilometrů a zůstat pak během celého procesu v Jeruzalémě, aby podpořila trpícího Ježíše. Doprovázela ho i na Kalvárii a pravděpodobně byla po Panně Marii první ženou, které se Ježíš zjevil.
Velkou důvěrnost, která panovala mezi Ježíšem a Marií z Magdaly, můžeme vycítit z jejich setkání, které se odehrálo po Ježíšově zmrtvýchvstání, když se oslovili jménem. Ježíš řekl jediné slovo: "Marie!" Marie odvětila: "Rabbuni,""což znamená učitel (srov. Jn 20,16). Vidíte, jak Ježíš proměnil Mariiny postoje, aniž by změnil její charakter.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás