Je-li život hra, pak má tato pravidla

Obálka knihy Je-li život hra, pak má tato pravidla  - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Je-li život hra, pak má tato pravidla

Autor: Chérie Carter-Scott

DoporučiliLenka Ečerová
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Je-li život hra, jaká jsou pravidla? Tu otázku, ten pocit známe všichni: Proč v té hře života jsem právě já jediný, kdo neví, jak hrát? Nyní však máme pomoc nadosah.
Chérie Carter-Scottová sestavila seznam základních životních pravd, který pojmenovala "Deset pravidel lidství". Tato pravidla se okamžitě rozletěla do tisíců domácností po celé zemi. Nakonec byla publikována v knize "Slepičí polévka pro duši". Přestože ve hře života neexistuje žádný prostý recept na vítězství, obsahují Chériina pravidla všeobecné poznání, které může přispět ke smysluplnému vztahu každého z nás k sobě samému i k druhým, v zaměstnání i doma.
Autorka v knize uvádí, že v životě neexistují chyby, pouze lekce, které se opakují. V esejích ilustrovaných povzbudivými anekdotami předkládá lekce, jimž se lze z každého pravidla naučit, a nabízí analýzu sebeúcty, vlastní hodnoty, přijetí, odpuštění, etiky, soucitu, pokory, vděčnosti a odvahy. Především však ukazuje, že moudrost se nachází uvnitř každého z nás a že uplatňováním těchto deseti pravidel můžeme prožít plnější život.

Ukázka z knihy

Úvod

"Život je sled lekcí, které je nutno prožít, abychom je pochopili." Helen Kellerová
Pravidla lidskosti jsou herní instrukce ke hře, které říkáme život. Jde však také o daleko více.
Každé pravidlo přináší svou vlastní výzvu, která zase poskytuje jistá poučení, jimž se všichni musíme učit. Poučení je to, co získáte, když se postavíte problémům, jež je třeba řešit, nebo otázkám, jimiž se musíte zabývat. Poučíte-li se z hodnotných lekcí a moudrosti, které skýtají, vaše pouť na tomto světě může být o něco snazší.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás