Japonskem s otevřenou pusou

Obálka knihy Japonskem s otevřenou pusou - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Japonskem s otevřenou pusou

Autor: Jiří Mára

DoporučiliIng. Jiří Mára
V kategorii
Žánr
Věková kategorie,
Štítky redakce, , , ,
Štítky uživatelů

Napsali o knize

Rodina Márových vyjíždí do dalekého Japonska tentokrát v plné sestavě, rodiče se synem Jirkou, upoutaným na invalidní vozík, který řídí jeho sestra Monika. Pojeďme s nimi poznat historické, technické i přírodní zajímavosti Země vycházejícího slunce, ale také navštívit rodiny přátel a chvíli žít jako skuteční Japonci oblečeni v jukatách, bydlet v rjokanech, koupat se v onsenech, přemisťovat se místními dopravními prostředky a dvěma hůlkami okusit chuť a vůni exotické východní kuchyně.


Ukázka z knihy

Opičí lázně Džigokudani

Nejdojemnější je ale pohled na termální jezírko s vodou o teplotě 50 stupňů. Několik makaků se nahřívá v horké vodě, mnozí z nich se pečlivě drhnou jako staří Japonci v lázni. Při pohledu na bezstarostná zvířata máme pocit, že tuhle kratochvíli znají odjakživa. Prochází se napříč bazénkem nebo se naklání z břehu a vodu pijí. Nabízí se otázka: Kdo asi využíval termální prameny dříve? Opice nebo lidé? „Myslíš, že umí plavat,“ ptá se mě Jirka. „To opravdu netuším, ale asi ne. Vždyť všude dosáhnou,“ odhaduji nejistě.Jedna opička vylezla z vody. Se zplihlými chlupy vypadá jako malé miminko, jenom ji pochovat. Pak se ale otřepe a voda stříká na všechny strany. Také jsme dostali pěknou spršku. Teď vypadá spíš jako ježek, smáčené chlupy jí trčí na všechny strany. Obvyklé lezení po lanech je jaksi nebaví...
Cestou zpět zahlédneme neuvěřitelnou scénku – do horkého onsenu leze nahatý Japonec a současně hned vedle něj opičák. „Abys nevypadl z vozíku!“ volám na Jirku, který není schopen zastavit smích.

MÁRA, Jiří. Japonskem s otevřenou pusou. 1. vyd. Přerov : J. Mára, 2009. ISBN 978-80-254-3431-4. S. 136-137.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás