Vejce a já

Obálka knihy Vejce a já  - ,

Koupit knihu
Koupit audioknihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Vejce a já

Autor: Betty MacDonaldová

V kategorii
Další kategorie
Žánr
Věková kategorie
Zaměření
Štítky redakce, , , ,
Štítky uživatelů

Čtenáři: Proč právě tato kniha?

Humorná a vtipná kniha.

čtenářský TIP

Popis knihy

Slavný autobiografický román popisuje se značným odlehčením život na slepičí farmě, kterou s manželem Bobem založili a zvelebili - v civilizací nedotčeném, panenském koutě severozápadní Ameriky. Život v primitivních podmínkách a s nelaskavým manželem nebyl pro ženu zvyklou na město uspokojivý.
Kniha je odrazem prvního manželství americké spisovatelky, která své nepříliš šťastné manželství na zapadlém venkově zažehnávala tím, že o něm s humorem psala. Kniha se po svém vydání v roce 1945 stala okamžitým bestsellerem a brzy byla přeložena do většiny světových jazyků. Sarkasmus autorky se trefil do všeoebecné nálady panující těsně po válce. Autorka i její rodina si zažila období slávy, pozornosti médií a zančně si polepšila finančně. Stojí také na počátku tzv. ženské literatury.

Ukázka z knihy

A BUDU ŠŤASTNÁ

Kromě toho, že se jehněčí peče na česneku a že se dáma nikdy nedrbe na hlavě a neplivá na podlahu, vštěpovala maminka mým sestrám i mně, že svatosvatou povinností ženy je dbát a pečovat, aby její manžel byl spokojený ve své práci a ve svém povolání. „Především se přesvědčte, že váš manžel dělá to, co ho baví a pro co se nejvíc hodí, a pak radostně přijímejte všechno, co to obnáší. Když si vezmete lékaře, nekňourejte, že nemá pracovní dobu stanovenou jako prodavač obuvi, a naopak, když se provdáte za prodavače obuvi, nebrečte, že nevydělá tolik peněz jako lékař. Těšte se z toho, že chodí ve stejnou dobu do práce i z práce,“ říkávala nám maminka.
Podle maminky, když se tedy vašemu choti zachce opustit kariéru bankovního úředníka a živit se leštěním achátů, dovolte mu to. Pomáhejte mu leštit acháty. Učte se znát acháty a milovat je (v případě nouze i pojídat).

MACDONALD, Betty. Vejce a já. 6. vyd. Praha : Vyšehrad, 1989. S. 11.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás