Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo

Název: Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo

Autor: Iva Málková

DoporučiliPhDr. Iva Málková
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Nové, aktualizované vydání zásadní české knihy o zdravém hubnutí, která je úvodním titulem edice Hubneme s rozumem. Autorka, zakladatelka společnosti STOB (Stop obezitě), v ní shrnuje své celoživotní zkušenosti. Účinnost její metody byla prověřena na mnoha účastnících kurzů snižování nadváhy, pořádaných společností STOB. Kniha objasní, proč diety nefungují. Naučí, jak si sestavit správný, a přitom chutný jídelníček. Nezabývá se ale pouze jídelníčkem, obsahuje také mnoho psychologických rad. Srozumitelně popisuje logické souvislosti příjmu potravy a výdeje energie, psychologické aspekty hubnutí, a to vše s ohledem na současný životní styl. Recepty a doporučení vycházejí z českého prostředí a jsou doplněny názornými obrázky. Kniha obsahuje dvanáct lekcí, jež povedou k rozumné redukci váhy. Navíc poradí, jak si váhové úbytky udržet a jak mít rád sám sebe. Knihu doplňuje příběh Dana Kopála, který díky této metodě úspěšně zhubl o 30 kg. Přílohou knihy je unikátní ledničkový tahák s přehledně znázorněným obsahem živin, energetickými hodnotami a glykemickým indexem mnoha druhů potravin.

Ukázka z knihy

Měňme stravovací návyky

V příštích třech týdnech se zaměříme na jídelníček sestavený s ohledem na zákon zachovaní energie, ale i na vaše chuťové buňky. Nebudete si potraviny zakazovat, ale naopak budete svůj jídelniček obohacovat o nové chutě a pokrmy. Naučíte se počítat energetickou hodnotu potravin. Seznámíte se se základními živinami, jejich optimálním poměrem a novými pojmy, jako je energetická denzita potravin, transmastné kyseliny, glykemicky index.

 Tato kapitola je náročná co do množství informaci, tak si v ni raději čtěte více tydnů.

 Mate za sebou prvních 14 dni nácviku a již jste učinili první krok k úspěchu — naučili jste se jist pomaleji, a tím jste již trochu snížili množství přijímané potravy. To je však pouze první krůček na cestě ke konečnému úspěchu. V dalších týdnech se zaměříte na to, abyste se naučili sestavit si chutný, ale nízkoenergetický jídelniček.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás