O dětech a výchově

Obálka knihy O dětech a výchově - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

Název: O dětech a výchově

Autor: Guy Gilbert

DoporučiliRedakce
V kategorii
Další kategorie
Žánr
Věková kategorie,
Štítky redakce, , , ,
Štítky uživatelů

Popis knihy

Guy Gilbert věnuje rodičům svazek rad k výchově dětí. Knížka je psána Gilbertovým typickým stylem, v němž jsou jeho názory prostoupeny drobnými příběhy a krátkými ilustrujícími dialogy z jeho více než čtyřicetiletého působení kněze-vychovatele mládeže, obecně známé osobnosti, na kterou se lidé (i rodiče) obracejí s problémy v dopisech i při přednáškách. Věnuje se tématům jako rodičovská autorita, dospívání a probouzení sexuality u dětí, vztah k televizi a internetu, vedení dialogu a mnoha dalším. Knihu ocení čtenáři se zájmem o myšlenky a činnost známého kněze a vychovatele, o jeho názory na jednání rodičů ve vztahu k dětem a o humanistický křesťanský pohled na život.

Ukázka z knihy

Každé dítě je jiné

Znal jsem pětici sourozenců, z nichž se jeden dostal na šik mou plochu. Snažil jsem se tomu přijít na kloub. Jeho matka mi svěřila jen toto: „Já vím, proč byl Serge takový – uvědomila jsem si, že z mých pěti dětí jako jediný ječel v mateřské školce celé měsíce, protože jsem mu chyběla. Byl zranitelnější než ostatní, a já jsem se přesto vrátila do zaměstnání.“ Abych to vyprávění dokončil – ten hoch se z deliktů dostal. Oženil se a měl dvě děti. Ale po nějaké době se rozvedl a pak žil s matkou až do konce jejích dní. Vrátil se do bezpečí lůna.
Vaše děti jsou jiné. Výhoda manželů, kteří jsou vůči svým dě tem ve stavu bdělosti, spočívá v tom, že si všimnou, které z jejich ratolestí nevydrží to, co ostatní. Dejte těm méně odolným čas, který ostatní nepotřebují. Je to tak, že když vychováváme na jed nou pět sourozenců, vidíme, jak je každý z nich jedinečný. A když nás zaměstnává spousta nejrůznějších věcí a my to nevnímáme, můžeme na to později draze doplatit.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás