Mužství : jak zvládat všechny mužské role

Obálka knihy Mužství : jak zvládat všechny mužské role - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Mužství : jak zvládat všechny mužské role

Autor: Steve Biddulph

DoporučiliPhDr. Martin Jára
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Zaměření
Štítky redakce, ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Od počátku minulého století ovládlo naši civilizaci ženské hnutí, které výrazně přispělo ke změně v chápání vztahu muže a ženy. Aby ale byla zachována určitá rovnováha, je podle autora třeba založit hnutí mužské, které se bude zabývat tématy otcovství, role muže v rodině, na pracovišti i v životě a položí základy pro nové přijetí mužské role v postmoderním světě.

Steve Biddulph nově pohlíží na postavení mužů v dnešní společnosti, ukazuje jim směr, kudy se vydat, aby pochopili sami sebe. Odhaluje nové rozměry vztahu mezi otci a jejich dětmi a upozorňuje na důležitost mužského elementu ve výchově. Kniha je plná praktických rad, příkladů ze života, humorných kazuistik i citátů slavných osobností. Je určena mužům hledajícím cestu, otcům a synům, kteří se snaží mezi sebou vytvořit nový, lepší vztah, mužům prožívajícím krizi středního věku, ale zaujme i ženy, jež chtějí mužům lépe porozumět - ať už svým partnerům, otcům, či synům.

Ukázka z knihy

UPRAVENO PODLE POVÍDKY Z ČASOPISU WHOLE EARTH REVIEW

Soutěžení je prokletí mužského rodu. Sedím-li na veřejném místě, například vedle bazénu, cítím se uvolněný a v pohodě, pokud není nikdo nablízku. Jakmile však přijde jiný muž, nejprve se ujistím, že pro mě nepředstavuje žádnou fyzickou hrozbu, že mě nenapadne. Od dětství mě sice nikdo nikdy nenapadl ani nezranil, ale ten pocit ve mně stále přetrvává. (Ženy tomuto refl exu rozumějí, i když z jiných důvodů.) Pak začnu odhadovat, jestli je silnější, lépe oblečený nebo svalnatější. Je-li s ním žena, hledám známky toho, že se jí ve skutečnosti nelíbí! Vidím-li jeho auto, srovnávám ho s mým – je to dobrý ukazatel příjmu, postavení i vkusu. Dokonce i když je přátelský a zahájíme konverzaci, zvažuji, v jakém světle se představím. Vnitřní soutěživost neustává – jako bych byl v podstatě nepřátelským a nejistým srovnáváním posedlý.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás