Láska a jiné nemoci

Obálka knihy Láska a jiné nemoci - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Láska a jiné nemoci

Autor: Yoram Yovell

Doporučiliprof. MUDr. Alexandra Žourková, CSc.
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Zaměření,
Štítky redakce, , ,
Štítky uživatelů

Napsali o knize

Další výborná kniha příběhů pacientů s problémy v partnerských vztazích včetně zamyšlení autora o vzniku, příčinách a možné léčbě i přiznání možných neúspěchů v terapii. Vhodná pro ty, kteří se trochu v otázkách psychologicko-psychiatrických včetně neurovědních orientují. Může přinést i zklamání čtenářů v tom, že takového lékaře v naší republice nepotkají.

Ukázka z knihy

Schůzka naslepo

„Bude se ti líbit,“ řekla jí Chagit do telefonu. Ja‘el potlačila skeptický, hořký úsměv, který se jí už už dral na rty a zřejmě i do hlasu, a řekla ano, dobře, můžeš mu dát moje telefonní číslo. To se stalo před týdnem a věci se pak vyvíjely jako obvykle.
Přesně tak, jak to očekávala a jak to bylo už tolikrát. Jeho zavolání po třech dnech. Váhavý hlas, když se představoval. Obvyklý návrh, aby se setkali na konci šabatu v restauraci „Vorgestern“ (v Jeruzalémě není mnoho míst, kde se může dvojice věřících židů setkat na seznamovací schůzce). „Vorgestern“ je restaurace, knihovna, kavárna a knihkupectví zároveň a nachází se v prvním patře jednoho přívětivého starého kamenného domu. To místo se Ja‘el zalíbilo hned napoprvé. Příjemná atmosféra, dobré jídlo a plné regály knih, do nichž mohl člověk při trapných odmlkách zabořit zrak a bloumat po jiných místech a jiných dobách. V posledních týdnech tam však bývala příliš často, pokaždé s někým jiným, a ty schůzky skončily bez výsledku, stejně jako skončí i ta nynější. Sklonila hlavu a doufala, že obsluha si ji nepamatuje.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás