Jak voní tymián

Obálka knihy Jak voní tymián - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Jak voní tymián

Autor: Marcel Pagnol

DoporučiliMgr. Zuzana Vojáčková
V kategorii
Další kategorie
Žánr
Věková kategorie,
Štítky redakce, , , , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Napsali o knize

Vyprávění o krásném dětství, které se může číst donekonečna.

Popis knihy

Další vydání nejznámějšího Pagnolova díla. Pagnolovo vzpomínkové vyprávění dovolí čtenáři vstoupit do rodného autorova kraje Provence, bujné a překrásné přírody, kde pod jižním sluncem kvete levandule a tymián dorůstá do výšky člověka. Pagnol napsal tyto nezapomenutelné vzpomínky, když už překročil šedesátku, a přesto se dokázal podívat na svět mladýma očima chlapce, který i věci docela obyčejné dokázal vnímat jako vzácné a neopakovatelné okamžiky.

Ukázka z knihy

Dohonili jsme povoz, který se zastavil v lesíku na vrcholu svahu, aby si zmučený mezek mohl vydechnout. Dýchal opravdu velice hlučně, rozpínal hubená žebra, která vypadala jako obruče v pytli, a nitky průsvitných slin mu visely z dlouhého gumového pysku.
Tam nám tatínek ukázal n levou rukou, protože pravou si ještě mnul obolavělou lebku - domek na protějším kopci, zpola schovaný pod velikým fíkovníkem.
„Tamhle,“ řekl. „To je Nové stavení. To je naše prázdninová oáza: ta zahrada vlevo je taky naše!“

Zahrada, obehnaná zrezivělým drátěným plotem, byla široká nejméně sto metrů. Nerozeznal jsem z ní nic než malý sad olivovníků a mandlovníků, jejichž divoce rostoucí větve se splétaly nad hustým křovinatým porostem; tento prales v malém jsem však, vídal ve všech svých snech: následován Paulem, rozběhl jsem se dopředu a křičel jsem radostí.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás