Bratři Lví srdce

Obálka knihy Bratři Lví srdce - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Bratři Lví srdce

Autor: Astrid Lindgrenová

DoporučiliMgr. Alena Slezáčková, Mgr. Petra Fabinová
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , , , ,
Štítky uživatelů

Napsali o knize

Tato kniha v sobě nese potenciál nabídnout dítěti určitou šanci a posilu tehdy, kdy život spěje k fyzickému konci, zůstává tragicky nenaplněn.


Popis knihy

Krásný, nevídaný, strhující příběh odvahy, cti a věrného přátelství, které zvítězilo nad smrtí, zradou a nenávistí, prožili sourozenci Jonatán a Karel zvaný Suchárek. Až ho dočtete, pochopíte, že oba jsou skutečně hodni jména bratři Lví srdce.

Ukázka z knihy

BUDU VÁM POVÍDAT O SVÉM BRATROVI, který se jmenuje Jonatán Lví srdce. Moje vyprávění vám bude možná připomínat trochu pohádku a trochu strašidelný příběh, ale přitom všechno, co vám řeknu, je pravda pravdoucí. Jenže to víme jenom já a Jonatán.
Jonatán se nejmenoval vždycky Lví srdce. Příjmení měl stejné jako maminka a já. Jmenoval se Jonatán Lev. Já se jmenuji Karel Lev a maminka Sigrid Lvová. Náš tatínek se jmenoval Alex Lev, ale odešel od nás, když mi byly dva roky. Odjel na moře a od té doby jsme o něm neslyšeli.
Řeknu vám tedy, jak se přihodilo, že z mého bratra se stal Jonatán Lví srdce. A vypovím vám i všechny podivuhodné věci, které se staly potom.
Jonatán věděl, že brzy umřu. Věděli to určitě všichni krmě mě. I ve škole to věděli, protože za posledního půl roku jsem tam ani jednou nebyl, jenom jsem pořád hrozně kašlal a musel jsem ležet doma v posteli. Všechny paní, kterým šije maminka šaty, to taky věděly, protože z nich o tom s maminkou mluvila, když si myslely, že spím, a neutišily, že všechno slyším. Já ležel přitom jen se zavřenýma očima. A nechal jsem je zavřené dál, protože jsem nechtěl, aby poznaly, že jsem slyšel tu hroznu věc, že brzy umřu.

LINDGREN, Astrid. Bratři Lví srdce. 3. upr. vyd. Praha : Albatros, 2008. ISBN 978-80-00-01966-6. S. 7.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás