AIDS : Fakta, naděje

Obálka knihy AIDS : Fakta, naděje - Nadace pro život, 1996

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: AIDS : Fakta, naděje

Autor: Luc Montagnier

DoporučiliRedakce
V kategorii
Žánr
Věková kategorie,
Zaměření,
Štítky redakce, ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Ukázka z knihy

Rady osobám s AIDS

Pokud jde o ně samotné

Uchovat si naději
AIDS je těžká nemoc, ale to byla nakonec tuberkulóza, břišní tyfus a další nemoci také, dokud proti nim nebyl nalezen lék. Lidé si začínají uvědomovat závažnost AIDS. Výzkum je velmi aktivní a každou chvíli může přinést dlouho očekávaný výsledek. Odvaha a vůle mohou fyziologickým působením přiznivě ovlivnit průběh onemcnění. Jakmile je člověk zasažen AIDS, začíná pro něj závod s časem. Musí se snažit získat čas, aby zvýšil svou šanci, že bude moci využít nových léčebných postupů, které budou objeveny.

Zůstat pod lékařským dohledem
Stejně jako u jiných pacientů i pro pacienty s AIDS má zásadní význam průběžná lékařská péče, která může reagovat na jejich momentální potřeby, charakter a půrběh jejich potíží.

Lékaři průběžně sledují pokrok dosažený na poli lékařského výzkumu a mohou tedy pacientům poskytovat rady a léčbu, která je v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Pacient sám má hrát aktivní roli ve svém přístupu k záležitostem souvisejícím s AIDS. Spolurozhoduje se svým lékařem ve věcech, které se ho týkají, dbá na dodržování svých práv a hledá nezbytnou podporu při uplatňování preventivních opatření ve svém životě a vyrovnání se s novou skutečností.

Osobní a psychologický konkakt, který lékař naváže spacientem s AIDS, umožní vztah vzájemné důvěry. Pacient tedy bude moci vést kvalitní život a zmobilizovat celou sovu odvahu a vytrvalost, které mu bude zapotřebí.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás