O antikvariátech aneb Můj antikvariát

Vydáno: 23.01.2011, v rubrice:

Milujete vůni osahaného papíru a ke knihám si pěstujete osobní až sentimentální vztah? Potom jistě tu a tam nahlédnete do nabídky porůznu roztroušených antikvariátů, které žádný opravdový milovník knih zkrátka nemůže nechat bez povšimnutí. Také my se o antikvariáty živě zajímáme, a proto vás těmito (nejen) knižními ostrůvky zkusíme nyní provést...

S odborným zaujetím

Nejprve zabrousíme do komplexnějšího vymezení tématu. Se zajímavou historií, současným stavem včetně náznaků budoucího rozvoje antikvariátů se můžete seznámit v seriálu Marty Janošové na Inflow:

  1. Antikvariáty. Část I.: Historie antikvariátů do roku 1989
  2. Antikvariáty. Část II.: Historie antikvariátů po roce 1989 až do současnosti
  3. Antikvariáty. Část III.: provoz antikvariátu a spolupráce s knihovnami

S osobním nasazením

Tamtéž (v blogu Marty) se můžete projít také antikvariáty brněnskými, např. Antikvariátem u Semilassa, Antikvariátem Musica či Antikvariátem Vintrlík.

A konečně: S technickým provedením

Pokud ovšem upřednostňujete procházky virtuální, nesmíte minout webový vyhledávač Můj antikvariát, který prohledává záznamy knih a dalších dokumentů uvedených na webových stránkách vybraných antikvariátů!

Můj antikvariát je nezávislý specializovaný vyhledávač, který se snaží indexovat a prohledávat české antikvariáty, jež mají svou nabídku vystavenou na Internetu.
Vizí je jednotné a rychlé prohledávání většiny českých antikvariátů s odkazy do e-shopu přímo na stránku dokumentu. Informace by měly být co nejvíce aktuální, neměly by se zobrazovat prodané dokumenty.
Více viz O projektu.

Procházet nabídkou knih můžete také přes vybrané autory: http://muj-antikvariat.cz/autori.

Unikátní a hlavně zajímavá službička - vyzkoušejte, otestujte! :-)


Pro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás