Čte(Sy)Rád – rádce, vždy připravený pomoci s výběrem knih!

Vydáno: 07.04.2010, v rubrice:

Knihy a četba nemusí vždy působit primárně jako podpůrný léčivý prostředek při řešení nejrůznějších životních problémů a zátěžových situací. Někdy prostě čteme „jen tak“, jen pro samotnou radost a potěšení ze čtení. I tady jsme však často bezradní – často nevíme jak si z bohaté nabídky knihoven a knihkupectví správně vybrat. Jak najít „tu pravou“ knihu, která nás opravdu zaujme a přinese nám to, o co u knihy stojíme (ať už je to cokoli – potěšení, zábava, poučení, odpočinek, ...)? A tady se právě dostává ke slovu Čte(Sy)Rád čili Čtenářův sympatický rádce (bližší informace naleznete v sekci O projektu).

  • Čte(Sy)Rád – milá, inovativní, neotřelá, neustále aktualizovaná databáze doporučující ty nejčtivější knihy – může díky všestrannému tematickému záběru sloužit širokému spektru uživatel.
  • Čte(Sy)Rád je určen (nejen) pro ty, kteří tápou ve výběru knih, má vlastně simulovat vždy přívětivého a ochotného knihovníka, který dokáže šikovně asistovat při výběru vhodné četby pro kohokoliv a jakoukoliv příležitost :-).

Web Čte(Sy)Rád přináší kromě jiného i spoustu bonusů, zmiňme například specializované tematické sady knih vztahujících se k nejrůznějším významným událostem, výročím, koníčkům, zálibám apod., které vznikají vždy ve spolupráci s odborníky či zkušenými laiky (jeden také vznikl ve spolupráci s BiblioHelpem). Čte(Sy)Rád je také původcem originálních  zábavných her a hříček na podporu čtenářství (hrací karty, ilustrovaný čtenářský deník, materiály ke hře „na knihovníka“). Jsou určeny (nejen) pro četbymilovné uživatele každého věku: pro rodiny s dětmi, hravé dospěláky i pro všechny ostatní, kteří se rádi baví. Všechny tyto materiály jsou volně ke stažení na webu.

Nevěříte, že by vám Čte(Sy)Rád mohl pomoci? … Přesvědčte se sami!

(náhled karet na Facebooku)

Text: Klára Zemanová (redakce Čtesyrád)

Pozn.: o spolupráci na knižním setu Bojujeme proti depresi! se můžete více dočíst v příspěvku ČteSyRád & BiblioHelp = Bojujeme proti depresi! (Inflow.cz).


Pro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás