Bodové knihy: knihy pro nevidomé čtenáře

Vydáno: 29.11.2009, v rubrice:

Podívejte se na nově spuštěný portál Bodové knihy. Přístupný je na adrese: http://www.bodoveknihy.cz/. Pro koho, pro co a jak jsou stránky webu stavěny? Jaký obsah na nich najdete?

Na těchto stránkách naleznete nabídku knih tištěných slepeckým bodovým písmem. Jelikož tato nabídka u nás obecně není příliš bohatá, rádi bychom k jejímu rozšiřování také přispívali.
V současné době nabízíme jen několik málo titulů, můžeme vám však slíbit, že knih bude stále přibývat. Tyto stránky budou pravidelně aktualizovány.

Bodové písmo a čtenářství nevidomých

"Četba bodového písma je pro nevidomého člověka nenahraditelná. Ani v době obrovského rozvoje techniky nelze běžnou četbu ničím nahradit. Možnost poslechu textů ze zvukových nahrávek nebo pomocí digitálního hlasu má svůj velký význam, ale četbu psaného textu rozhodně zastoupit nemůže," říká Daniela Hladíková o významu četby bodového písma.

A opět to tu máme – význam zvukových knih, jejich zástupnost, doplnění, podpora a alternace dalšími smysly. To už BiblioHelp trochu zná:

Zdroj: přejato z http://www.helpnet.cz/aktualne/31608-3/knihy-pro-nevidome-ctenare. Zde se dozvíte i bližší informace k tématu i ke stránkám.


Pro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás