Beletrie on-line: první výběrová trojice

Vydáno: 08.08.2010, v rubrice:

Rychle se dostat k plnému textu oblíbené knihy může být tu snadné, jindy více než obtížné. My si zde ukážeme přehled elektronických zdrojů, které mohou čtenáři cestu za plným textem ulehčit (digitalizované texty), stejně tak i zdroje, které umožňují vybrané tituly volně stahovat (elektronické formáty knih pro čtení z eBooků).

1)  Projekt Gutenberg

Stránky se orientují na rozvoj eBooků u nás, ke stažení nabízejí tituly ve formátech .htm, .txt, .mobi a též on-line čtení (HTML). Katalog dělí knihy na klasiku (cestování, dětské, drama, eseje a úvahy, krimi, náboženství, poezie, pohádky, povídky, próza, romány) vzdělávací (studijní) a odborné texty (filozofie a historie).

Více o projektu: http://www.gutenberg.cz/Cms.aspx?article=2

2)  Palmknihy – knihy ve vaší dlani

Také Palmknihy nabízí ke stažení (PalmDoc, Mobi, MobiUnicode a ePub) českou a zahraniční klasiku, humorné knihy, dětské, dobrodružné, sci-fi, fantasy, ... a též několik naučných děl. Texty on-line jsou dostupné jako PDF. 

 

 

 

3)  E-knihovna Městské knihovny v Praze

 V E-knihovně naleznete dílčí beletristické projekty. Konkrétně se jedná o:

Tituly z jednotlivých databází jsou propojeny s katalogem knihovny (např. Doyle: Pes baskervillský). Textové soubory můžete vyjma PDF otevřít též jako .txt a .rtf.

Více o databázích: E-knihovna Městské knihovny v Praze: digitalizační projekty na zpřístupnění beletrie (Inflow.cz). 

 

 

 

Že už je toho hodně? Bude hůř! Pokračování příště :-).


Pro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás