Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Obálka knihy Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce - ,

Koupit knihu
Koupit audioknihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Autor: Robert Fulghum

DoporučiliMgr. Zdeněk Horký , Mgr. Vojtěch Lebduška , PhDr. Etel Smékalová, Ph.D.
V kategorii
Další kategorie
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , ,
Štítky uživatelů

Popis knihy

Robert Fulghum se knihami svých drobných příběhů proslavil po celém světě. Jeho prvotina Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce nyní vychází v přepracovaném vydání. Je koneckonců už více než patnáct let na světě, stále vychází v dotiscích, v mnoha překladech, a Fulghuma proto napadlo přečíst si to, co napsal před tolika lety, novýma očima. Chtěl zjistit, jestli stále věří tomu co tehdy napsal, jestli náhodou na něco nezměnil názor, a pokud ano, tak jak, v jakém smyslu a co s tím dělat? Obvykle se taková věc nedělá, autoři nemají tu možnost. Ve Školce však autor píše o postoji k životu, o tom, jak se dívat na věci kolem sebe, a to se časem mění. Fulghum udělal na nové verzi Školky víc práce, než čekal. Něco vynechal, protože to působilo zastarale nebo prostě změnil názor na věc tak, že už se to nedá použít. Celých dvacet pět příběhů přidal, o tom, co přinesl život, a co je dnes aktuální. Školka teď vypadá jako završená kniha, ale rád by podobnou revizi za 15 let, pokud tu bude, udělal znovu.

Ukázka z knihy

JEN JSEM TAK ZROVNA PŘEMÝŠLEL...
... Byli jste někdy u někoho na večeři nebo na mejdanu nebo něčem podobném a stavili jste se v koupelně? A když už jste tam byli, podívali jste se někdy do skříňky s léky? Víte, já jenom abychom to porovnali. Nepodívali jste se někdy tak trochu kolem?
Mám kamaráda, který do dělá pořád. Dělá si průzkum na doktorát ze sociologie. Tvrdí, že to tak dělá hodně lidí. A ani se nemusejí chystat na doktorát ze sociologie. O něčem takovém se moc nemluví - protože se každý domnívá, že je třeba jediný, kdo to dělá, a nikdo nechce, aby si lidi mysleli, zeje nějaký divný, je to tak?

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás