Co život dal a vzal

Obálka knihy Co život dal a vzal - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Co život dal a vzal

Autor: Betty MacDonaldová

V kategorii
Další kategorie
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Čtenáři: Proč právě tato kniha?

Pozitivní a vtipná kniha.

čtenářský TIP

Popis knihy

Úsměvná vyprávění americké autorky Betty MacDonaldové si získala oblibu svou bezprostředností a upřímností. MacDonaldová čerpá náměty výhradně z vlastního života, popisuje, co ji potkalo dobrého i zlého. Znovu přivádí k životu nesčetné množství lidí, s nimiž se setkala třeba jen letmo, nebo ať už její osudy ovlivnili významněji. K nejsilnějším a nejvýraznějším částem trilogie patří díl Morová rána, kdy vypráví o svém pobytu v tuberkulózním sanatoriu. Ať už ji však potkává cokoli, nikdy se beznadějně nepropadá do sebelítosti a pesimismu, vždy hledí kupředu s nadějí a vírou, že se vše dobře skončí.

Ukázka z knihy

KDOKOLI MŮŽE DĚLAT COKOLI,
ZVLÁŠTĚ NAŠE BETTY


Nejlepší na krizi bylo, že znovu sjednotila naši rodinu a poskytla mé sestře Mary ohromnou příležitost dokázat, že kdokoli může dělat cokoli, zvláště naše Bety.
Přesvědčení, že nadání a úspěch je pouze záležitostí píle a snahy, zdědila Mary po mamince a po tatínkovi. Maminka, která se léty a vlastním přičiněním stala nadanou umělkyní, geniální kuchařkou, výtečnou zahradnicí, kvalifikovanou porodní babičkou, zdatnou švadlenou, spolehlivým naučným slovníkem všeobecných informací, čtenářkou docilující rychlosti kniha za den, dobrou ošetřovatelkou, spolehlivou zvěrolékařkou, neúnavnou posluchačkou, obratnou jezdkyní na koni, vytrvalou plavkyní, docela dobrou čalounicí a tesařkou, zkušenou zemědělkyní, úspěšnou cvičitelkou psů a vynikající kamenicí, pracovala v době, kdy se seznámila s mým otcem, pro modelový salón v Bostonu. Můj otec tehdy mladý a ctižádostivý důlní inženýr, který absolvoval s vyznamenáním Harvard ve třech letech, přestože veslařil, v noci pracoval na observatoři a ve dne přiučoval bohaté chlapce. Ze spojení těchto dvou nadaných lidí vzešlo pět dětí, čtyři děvčata a jeden chlapec, všichni dlouzí a rusohlaví, kromě mé sestry Dede, která je malá a tvrdohlavá, a každý z nás se zrodil v jiné části Spojených států.

MACDONALD, Betty. Co život dal a vzal. 1. vyd. Praha : Vyšehrad, 1985. S. 11.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás