Miluj svůj život

Obálka knihy Miluj svůj život - Pragma, 2003

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Miluj svůj život

Autor: Louise L. Hay

Doporučilidoc. MUDr. Pavel Pavlovský, CSc., Ivana Mayerová
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Zaměření
Štítky redakce, , , , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Napsali o knize

Těžké onemocnění onkologické, které autorka přemáhá.

Napsali o knize

Autorka překonala rakovinu a svům pozivním přístupem k životu motivuje všechny nemocné i zdravé, aby se měli rádi sami sebe. Rozvíjí zde sůj diagnostický systém a rady a postřehy celostní medicíny. Kniha pro všechny, kteří mají trápení se zdravím a klasická medicína jim nedokáže pomoci - tato kniha je navede na myšlenku, že se spoutou nemocí si mohou pomoci sami.

Ukázka z knihy

Jednoho dne mi lékař oznámil, že mám rakovinu.
Jako každý v podobné situaci jsem propadla naprosté panice. Má práce mi ale potvrdila, že mentální léčba může být účinná: teď se nabízela příležitost, abych to dokázala sama na sobě. Koneckonců jsem o tom napsal i knihu a věděla jsem, že rakovinu způsobuje dlouhodobý a hluboký odpor, jaký já v sobě nosila už odmalička. Čekalo mne hodně práce a mnoho času už nezbývalo.
Děsivý výraz nevyléčitelný chápu tak, že daný stav nelze řešit vnějším prostředky, a proto je nutné hledat účinný lék uvnitř.

Kdybych si rakovinný nádor nechala operativně odstranit a zbavila se zároveň i mentálního návyku, nemoc by se nevrátila. Nevěřím, že recidivy je možné zdůvodnit argumentem, že „nevyřízli všechno“; je to spíše proto, že pacient neprodělal žádnou mentální změnu. Tutéž nemoc si vyvolává znovu, možná jen v jiné části těla.

HAY, Louise L. Miluj svůj život. Praha : Radost, 1993. ISBN 808518916X. S. 211.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás