Když dítě nechce spát

Obálka knihy Když dítě nechce spát - Portál, 2008

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Když dítě nechce spát

Autor: Jiřina Prekopová

DoporučiliPhDr. Jana Dokoupilová
V kategorii
Žánr
Věková kategorie,
Štítky redakce, ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Bezesné noci, které rodiče tráví nekonečnými pokusy o uspání svých dětí, bývají velkým problémem v mnoha rodinách. Známá dětská psycholožka Jiřina Prekopová přináší ve své knize užitečná doporučení, jak mohou rodiče svým dětem trpícím nespavostí zajistit klidný spánek. Autorka vychází ze svého přesvědčení, že pro dítě je ke spánku důležitý pocit jistoty. Potřebuje důvěrně známé místo, na kterém je zvyklé usínat, navyklou polohu těla, oblíbený způsob hlazení… Změny na dítě nepůsobí dobře. Kniha je praktickým rádcem, poskytuje mnohé podněty a zároveň upozorňuje rodiče na chybné kroky, kterých se mohou v souvislosti se spánkem dětí dopustit. Je určena rodičům dětí od nejútlejšího věku.

Ukázka z knihy

Tajemství dobrého spánku

Každý člověk by rád procitl tam, kde usnul. Ať dospělý, nebo dítě, u všech lidí je to stejné. Je to vlastně docela pochopitelné. Před stavte si, že vy, jinak zkušený, srdnatý člověk, usnete ve své posteli a probudíte se v letadle. Nebo usnete v autě na sedadle pro spolujezdce a procitnete v posteli (nemluvě o obavě, že byste se mohli probudit v nemocniční posteli). Objeví-li se okolnosti, které neočekáváte, a na které tedy nejste připraveni, vyburcuje vás to. Noční můra! Děs! Co se děje? Kde to jsem?
Ke klidnému spánku potřebujete důvěrně známý polštář pod hlavou, nataženého budíka na nočním stolku, určitým způsobem stažené žaluzie. Vidíte, že se přitom jen v nepatrné míře jedná o pocity bezpečí, o důvěru a lásku v mezilidských vztazích, o tělesnou blízkost. Jde spíš o věcnou jistotu.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás