Harry Potter

Obálka knihy Harry Potter - ,

Koupit knihu
Koupit audioknihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Harry Potter

Autor: Joanne K. Rowling

V kategorii
Další kategorie,
Žánr
Věková kategorie, ,
Štítky redakce, ,
Štítky uživatelů,
Plný text knihy

Čtenáři: Proč právě tato kniha?

Miluju fantasy knížky, kde je smyšlený svět vyšperkovaný do detailu. Nemám většinou žádné psychické problémy, ale když je mi tzv. splínově, jsou to knížky, které můžu číst pořád dokola. Takže pokud bych měla klasifikovat, co mi čtení těchto knih přinese, pak je to odpoutání se od všední reality a přenesení se do jiného světa, zapomenutí na problém, ztotožnění se s příběhem díky touze prožít něco podobného.

Když je člověk nemocný, má spoustu volného času na nějakou rozsáhlou ságu! Třeba na maraton Harryho Pottera!
čtenářský TIP

Popis knihy

Úvodní díly „Harryho Pottera“ jsou určeny malým dětem, ale záměr Joan Rowlingové je, aby postava každým dílem stárla a s ní i čtenáři. V prvním dílu je tedy Harrymu Potterovi jedenáct let a v šestém se blíží k sedmnáctým narozeninám. V sérii je možno najít mnoho opakujících se motivů. Na začátku každého dílu nalézáme Harryho Pottera u příbuzných, kde tráví prázdniny a netrpělivě očekává odjezd do Bradavické školy. V průběhu roku se učí Harry čarovat, hraje famfrpál, a mimo to překonává různá protivenství.

Ukázka z knihy

Harry Potter a Kámen mudrců

Chlapec, který zůstal naživu

Pan a paní Dursleyovi z domu číslo čtyři v Zobí ulici vždycky hrdě prohlašovali, že jsou naprosto normální, ano, děkujeme za optání. Byli opravdu poslední, od koho byste čekali, že se zaplete do něčeho podivného nebo záhadného, poněvadž takové nesmysly zkrátka a dobře neuznávali. Pan Dursley byl ředitelem firmy jménem Grunnings, která vyráběla vrtačky. Byl to vysoký, tělnatý muž, který neměl málem žádný krk, zato měl velice dlouhý knír. Paní Dursleyová byla hubená blondýna a krk měla skoro dvakrát delší než jiní lidé, což se jí velice hodilo, poněvadž ho celé hodiny natahovala přes plot a slídila, co se děje u sousedů. Dursleyovi měli malého synka, který se jmenoval Dudley, a podle jejich názoru to byl ten nejúžasnější chlapec na světě. Dursleyovi měli všecko, co si přáli, přesto však měli i své tajemství a ze všeho nejvíc se báli, aby ho někdo neodhalil. Měli strach, že by to snad vůbec nepřežili, kdyby se někdo dozvěděl o Potterových. Paní Potterová byla sestra paní Dursleyové, už několik let se však neviděly; po pravdě řečeno, paní Dursleyová předstírala, že žádnou sestru nemá, poněvadž její sestra a ten budižkničemu, kterého si vzala za muže, se od Dursleyových lišili natolik, že víc to ani nebylo možné. Dursleyovy jímala hrůza při pomyšlení, co by řekli sousedé, kdyby se Potterovi ukázali u nich v ulici. Dursleyovi věděli, že Potterovi mají také malého synka, ale nikdy ho neviděli. Ten kluk byl další důvod, proč o Pottterovy ani trochu nestáli; nepřáli si, aby se jejich Dudley s takovým dítětem stýkal.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás