Pracovat i žít : napětí mezi profesním a osobním životem

Obálka knihy Pracovat i žít : napětí mezi profesním a osobním životem - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Pracovat i žít : napětí mezi profesním a osobním životem

Autor: Anselm Grün

V kategorii
Další kategorie
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Život a práce se dnes dostávají do stále většího protikladu. Často pohlcuje práce veškerý čas, který máme k dispozici. I ten, který nám zbývá v soukromí, naplňují často pracovní starosti a problémy. Práce nahlodává naši zdravotní kondici a snižuje kvalitu života. Trpí naše vztahy k manželskému partnerovi, k dětem a přátelům. Napětí mezi prací a životem ohrožuje především ty, kdo nesou tíhu odpovědnosti.

Ukázka z knihy

V současné době slýcháme o proměnách hodnot: v popředí už nestojí čtyři kardinální ctnosti určující jednání, jak tomu bylo od dob Aristotelových. Na jejich místo se nyní dostaly hodnoty jako svoboda, sebeurčení, autonomie a štěstí. Ani dnes však neztratili svou platnost tradiční hodnoty jako spravedlnost, statečnost, střídmost a moudrost. K nim se přidávají ty, které se staly předmětem diskuse o hodnotách teprve v posledních letech: tolerance, stálost a solidarita. Všechny přispívají k naší lidskosti.

GRÜN, Anselm. Pracovat i žít : napětí mezi profesním a osobním životem. Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 2006. ISBN 8071950394. S. 120.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás