Zachránit Jeffreyho

Obálka knihy Zachránit Jeffreyho - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Zachránit Jeffreyho

Autor: Richard Galli

DoporučiliRedakce
V kategorii
Žánr
Věková kategorie,
Štítky redakce, , , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Čtvrtého července 1998 v podvečer skočil sedmnáctiletý Jeffrey do zahradního bazénu a už se nevynořil.
Jeho rodičům se podařilo vytáhnout jej z vody a zachránit mu tak život, ale už o několik hodin později poprvé zapochybovali, zda udělali dobře. Jeffrey ochrnul od krku dolů, ztratil schopnost bez podpory přístrojů dýchat, užívat končetiny, ovládat vyměšování.
Jakou cenu má pro mladého chlapce život, který mu za těchto okolností zbývá? Budou rodiče schopni se o něj dvacet čtyři hodin denně starat? A kdo se ho ujme, až rodiče nebudou moci? Jeffreyho otec je zkušený právník. Okamžitě si uvědomil, že do chlapcových osmnáctin má on, jeho rodič, právo a povinnost rozhodnout, zda by pro jeho syna nebylo lepší, aby se jednoho dne ráno neprobudil... Dramatický deník zachycuje prvních několik dní po úrazu, který změnil život celé rodiny, nesnadné rozhodování o tom, zda zvolit pasivní euthanazii a co vlastně znamená zachránit Jeffreyho.

Ukázka z knihy

Debata

Necelé dva dny po nehodě, když jsme seděli na betonové zídce, jsem požádal svou ženu, aby uvážila, jestli držet Jeffa při životě je něco, co by pro něj lidé, kteří ho milují, měli dělat. Jako právník předstupující na konci procesu před porotu, aby shrnul případ, jsem Toby připomněl, co jsme již věděli.
Debata – i tehdy jsem to považoval za teoretickou otázku – pokračovala takto: Jeffrey je skvělý chlapec s velkým srdcem. Je plachý. Mohl by být okouzlující. A také to je problémové dítě. Během minulých dvou let zahalil jeho bystrou mysl postupně jakýsi mrak. Zdálo se, že se stáhl ze světa, odloučil se od svých vrstevníků. Zaostával ve škole. Nedokázal dělat úkoly. Vypracování jednoduchých záležitostí – například krátké eseje nebo referátu o knize – mu zabralo i celé týdny namísto hodin. Začal, narazil na překážku a pak to vzdal, přemožen frustrací a hněvem.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás