Vraždy podle Shakespeara

Obálka knihy Vraždy podle Shakespeara - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

Název: Vraždy podle Shakespeara

Autor: Jenifer Lee Carrell

V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , ,
Štítky uživatelů,

Čtenáři: Proč právě tato kniha?

Tip na "lehčí" četbu, ideální na verandu na chatě nebo na deku u bazénu/rybníka/jezera/přehrady/moře. Knížku jsem přečetla jedním dechem, je napínavá jak kšandy, a ještě se dozvíte spoustu zajímavostí z doby, kdy Shakespeare napsal svoje slavné hry. Vřele doporučuji! Nudit se nebudete.

čtenářský TIP

Popis knihy

Kate Stanleyová prožívá vrcholné okamžiky svého života - režíruje představení Hamleta v nově zrekonstruovaném divadle Svět v Londýně. Odpoledne před premiérou ji navštíví dávná přítelkyně Roz, výstřední harvardská profesorka, a předá jí krabičku ve zlatém papíru, která má obsahovat převratný objev. Ovšem než Kate stačí vyzvědět, oč se jedná, vyhoří divadlo do základů a Roz je zavražděna způsobem, který nikoli náhodou připomíná smrt Hamletova otce. V krabičce najde Kate první dílek shakespearovské záhady, která ji přiměje pustit se do smrtelně nebezpečného pátrání.

Ukázka z knihy

Přečetla jsem si označený řádek a zvedl se mi žaludek. Nebyl to verš ze hry, ale scénická poznámka. A nebyla z Hamleta. Byla z Tita Andronika - z nejkrutěkšího výjevu v nejkrutější Shakespearově hře. Ve hře nabité násilím tak brutálním, že zanechá člověku v útrobách černou díru. Tak brutálním, že se ho dokonce ani Shakespear nepokusil vyjádřit básnickým jazykem. Vstupuje Lavinia, jazyk vyříznutý, ruce useknuté a znásilněná.
"Copak je po jméně?" zasyčel prve můj únosce. "Možná bychom měli změnit i to tvoje."
Na Lavinii?

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás