Už nechcete žít sami?

Obálka knihy Už nechcete žít sami? - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

Název: Už nechcete žít sami?

Autor: Peter F. Kinauer

DoporučiliRedakce
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Zaměření,
Štítky redakce, , , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Být a žít jako svobodný představuje dnes životní styl stále většího počtu moderních, na úspěch a kariéru orientovaných lidí. Zkušený poradce v oblasti rozvoje osobnosti však upozorňuje, že touha po blízkosti a partnerském životě je vlastní většině z nás. Mnozí lidé přitom mohou být profesně úspěšní, ale v oblasti vztahů značně nejistí. Kniha nabízí řadu podnětů jednak k tomu, jak pracovat sám na sobě, jak posílit své sebevědomí a být otevřený pro možný budoucí vztah, ale také mnohé praktické strategie, jak konkrétní vztah navázat.

Ukázka z knihy

Jsem osamělý, protože na sebe nemám čas 

Klaudii je 33 let, je velmi pěkná a nesmírně nápomocná ostatním lidem. Je vždy připravena pomoci, pokud to někdo potřebuje, a je nezadaná. Během jednoho sezení mi řekla: „Jsem osamělá, protože na sebe nemám čas. Víte, někdy mám pocit, že jsem typ ‚matky Terezy‘. Vždy pomáhám těm ostatním. Vždy když ode mne někdo něco potřebuje, udělám to – je jedno, jestli se jedná o prosbu kolegy nebo kolegyně, rodičů, mojí sestry, která už zase nemá hlídání pro děti, nebo sousedky, která potřebuje zalít květiny – udělám to!

Jsem tak naplněna láskou k ostatním lidem, že mě ani nenapadne říci jednou ‚ne‘. Někdy potom sedím večer zcela vyčerpaná doma a cítím se osamělá. 
Necítím se osamělá hlavně proto, že žiji sama, i když patřím ke skupině nezadaných, kteří by rádi žili v partnerském vztahu. Cítím se osamělá, protože na sebe nemám čas.
Kvůli pomoci všem ostatním již nemám vůbec žádný čas na to, abych udělala něco pro sebe. Věci, které by mi udělaly radost. Všechno to, co mi pomáhá nabrat sílu a dobít baterky...“
Pokud se vám vede podobně jako Klaudii, pokud se kvůli pomoci ostatním lidem vůbec nedostanete k tomu, abyste udělali něco pro sebe, potom je nejvyšší čas na tom něco změnit.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás