Pozitivní život neboli jak žít s virem a vírou

Obálka knihy Pozitivní život neboli jak žít s virem a vírou - Státní zdravotní ústav, Pracoviště manažera Národního programu HIV/AIDS, 2005

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Pozitivní život neboli jak žít s virem a vírou

Autor: Jaroslav Jedlička

DoporučiliMgr. Vlastimila Synková
V kategorii
Další kategorie
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.
Plný text knihy

Napsali o knize

Informační příručka pomáhá nemocným, kteří se infikovali virem HIV, překonávat obtíže spojené s touto chorobou.

Ukázka z knihy

Nové léčebné postupy a nové vysoce účinné léky proti HIV totiž umožňují významně zpomalit a pozastavit progresi infekce HIV do klinicky rozvinutého onemocnění AIDS, a to řádově až o desítku let. Dodržování léčebné terapie patří mezi nejvíce náročné situace. Budete-li ovšem úspěšně spolupracovat se svým lékařem, máte naději na dlouhý a plnohodnotný život. Každému pacientovi předepíše lékař vhodnou kombinaci léků, a to vždy po konzultaci s ním. V současnosti musí pacienti někdy užívat ovšem i 10 a více tablet denně. Právě proto se snaží farmaceutické firmy sdružovat více léků do jedné tablety. Některé léky se musejí užívat nalačno a jiné po jídle, některé se nesmějí brát po tučném jídle, jiné se nesnášejí s citrusovými plody apod. Mnoho pacientů si pochopitelně klade otázku: „Vyplatí se tato námaha?“. Odpověď zní jednoznačně: „ano!“. Existuje totiž reálná šance na delší a kvalitnější život, a to navzdory infekci HIV! Nové generace léků jsou na obzoru a kdo byse nechtěl dožít vyléčení? Díky kombinované antiretrovirové terapii dochází i u pacientů v již pokročilém stádiu nemoci k výraznému zlepšení zdravotního stavu: významně se snižuje výskyt oportunních infekcí, nemocní přibírají na váze a subjektivně se cítí nesrovnale lépe než předtím.

JEDLIČKA, Jaroslav. Pozitivní život, neboli, Jak žít s virem a vírou. 2. upr. vyd. Praha : Státní zdravotní ústav, Pracoviště manažera Národního programu HIV/AIDS, 2005. ISBN 80-7071-257-0. S. 65-66.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás