Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

 • strict warning: Declaration of content_type_facet::build_root_categories_query() should be compatible with faceted_search_facet::build_root_categories_query() in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/faceted_search/content_type_facet.module on line 140.
 • strict warning: Declaration of taxonomy_facet::build_root_categories_query() should be compatible with faceted_search_facet::build_root_categories_query() in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/faceted_search/taxonomy_facets.module on line 400.
 • strict warning: Non-static method flag_flag::factory_by_row() should not be called statically in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/flag/flag.module on line 1285.
 • strict warning: Non-static method flag_flag::factory_by_row() should not be called statically in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/flag/flag.module on line 1285.
 • strict warning: Non-static method flag_flag::factory_by_row() should not be called statically in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/flag/flag.module on line 1285.
 • strict warning: Non-static method flag_flag::factory_by_array() should not be called statically in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/flag/flag.module on line 1356.
 • warning: preg_match(): Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1811 in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/pathauto/pathauto.inc on line 196.
 • warning: preg_match(): Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1811 in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/pathauto/pathauto.inc on line 196.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/views.module on line 843.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 1877.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display_page::options_submit() should be compatible with views_plugin_display::options_submit(&$form, &$form_state) in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_page.inc on line 481.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display_block::options_submit() should be compatible with views_plugin_display::options_submit(&$form, &$form_state) in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_block.inc on line 193.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_field.inc on line 641.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 82.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 609.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_many_to_one::init() should be compatible with views_handler_filter::init(&$view, $options) in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_many_to_one.inc on line 104.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_term_node_tid::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/modules/taxonomy/views_handler_filter_term_node_tid.inc on line 303.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /domains/bibliohelp.cz/web/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
Obálka knihy Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče - ,

Koupit knihu
Koupit audioknihu

Vypůjčit knihu

Název: Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

Autor: Dušan Taragel

DoporučiliMgr. Zuzana Škyříková
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , ,
Štítky uživatelů

Napsali o knize

Pohádky pro neposlušné děti jsou rozhodně určeny dětem staršího školního věku, čili dětem starším alespoň 8 let, neboť jsou výrazně založeny na nadsázce, nejsou tradičně mravokárné a pro menší děti by mohly být některé příběhy i strašidelné. Zato starší děti si jistě užijí spoustu legrace, a to právě pro výše zmíněné kvality. Většina z dětí na svůj zlozvyk doplatí, ale mnohdy velmi netradičním způsobem. Zpravidla nedojde k jejich vyléčení, ale naopak k izolaci a ponechání svému osudu. Bravurním způsobem namluvila tyto pohádky Aňa Geislerová, kombinace knihy a audio verze je v tomto případě velmi doporučena!

Kapitoly knihy:

O Věrce, která se dloubala v nose. O Frantíkovi, který dělal všechno naopak. O Anče, která se nemyla a smrděla. O Bětce, které bylo všechno k smíchu. O zapomnětlivém Martinovi. O Pavlíkovi a zrmzlině. O Lakomé Dorotce. O Lidce, která stále žalovala. O Dušanovi, který stále brblal a odmlouval.


Jak pracovat s knihou

Tato kniha spadá to sekce Pohádkoterapie. Více o Pohádkoterapii.

Podle čtenářské úrovně dítěte si příběh může přečíst buď samo, nebo mu ho přečtěte. Jedna z možných technik rozvoje čtenářských dovedností je i střídavé čtení. Chvíli čtete Vy, chvíli dítě. Při volbě jakékoli techniky zvažte atmosféru, náladu vás i dítěte, časové možnosti a především, co skutečně od čtení a příběhu očekáváte.

Tyto pohádky jsou velmi specifické a zaslouží si dostatečně dramatický přednes a především, snad více než ostatní běžné příběhy, následnou diskuzi a zpracování.

Debatě o knize předchází malá příprava:

 • je nutné znát příběh,
 • dopředu stanovit, v čem by dítěti mohl pomoci, co by si mělo uvědomit,
 • fantazie je vítaná, ale vaším úkolem je směrovat ji.

Zjistěte, zda dítě dovede příběh stručně popsat vlastními slovy, zda mu rozumí, a co se mu na příběhu/příbězích nejvíc líbilo, co jej pobavilo/překvapilo/zaujalo.

Po prostém připomenutí příběhu je vhodné vytěžit knihu otázkami k zamyšlení:

O Věrce, která se dloubala v nose:

 • Co děti navrhovaly, aby Věrku odnaučily dloubání?
 • Proč vůbec dospělým vadilo, že se Věrka dloube v nose? Vadí to na druhých tobě?
 • Co bylo divného na panu dr. Hroznoffovi? A co Věrce prorokoval?
 • Jak to s Věrkou dopadlo? Byl/a bys na jejím místě šťastný/á

Ostatní příběhy lze rozebrat podobným způsobem s otázkami přímo k příběhu:

 • O Frantíkovi, který dělal všechno naopak: Mohl se nějak zachránit před Krumem?
 • O Anče, která se nemyla a smrděla: Chtěl bys mít takovou kamarádku/spolužačku? Myslíš, že by se dalo Anče nějak jinak pomoci? Byla ve chlévě šťastná?
 • O Dušanovi, který stále brblal a odmlouval: Proč zůstal nakonec sám s tetou Huntou? Byl u tety šťastný?
 • O Bětce, které bylo všechno k smíchu: Co Bětce chybělo, že se nejprve všemu smála? Jak to, že se potom už tolik smát nedokázala? Stalo se ti někdy, že se druhý smál a tobě to přišlo hloupé/nevhodné?

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás