Odpočinek válečníka

Obálka knihy Odpočinek válečníka  - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Odpočinek válečníka

Autor: Christiane Rochefort

DoporučiliRedakce
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Mladá Geneviève náhodou zabrání v sebevraždě neznámému mladíkovi, nadanému, ale neschopnému žít v současné džungli světa.
Zamiluje se do něj a vezme ho k sobě, ale postupně zjišťuje, že je to alkoholik. Nevdá se však, neopustí ho a rozhodne se ho zachránit podruhé – a její bezmezná a neobětující láska po řadě dílčích porážek nakonec opravdu zvítězí.

Ukázka z knihy

Tak to bychom měli za sebou. A je to. Mám, co jsem chtěla. Cesta je volná. Uprázdněná. Dokonale. Jsem tu teď sama. Tak úplně a tak draze vykoupené vítězství mi náhle ubírá na sebevědomí. Bojím se ho: za mnou spálené mosty, cesta vede kupředu. Podryla jsem si půdu pod nohama, na čem teď stát? Na prahu štěstí, jakkoli zaslouženého, jakkoli draze zaplaceného, zůstaly v srdci pochybnosti: bojím se své lítosti, měkkosti, ústupnosti. Proměním se v solný sloup? Člověk se nemá ohlížet zpátky: neví pak, jak dál. Ale ne, úzkost souvisí s mým stavem a obojího se zbavím zároveň. Řekli mi, že špatný psychický stav je normální. Otázka žláz. Budu za sebou muset spálit minulost jako staré dopisy, jednou provždy, abych na ni přestala myslet; musím opustit Renauda, vždyť on chce vyjít ze sebe. A pokračovat. Stejným směrem. A žít. S tím, co mám. Co jsem chtěla.

ROCHEFORT Christiane. Odpočinek válečníka. 2. vyd. Praha : Motto, 2000. ISBN: 80-7246-047-1. S. 9.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás