Na vozíku na rovníku

Obálka knihy Na vozíku na rovníku - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Na vozíku na rovníku

Autor: Jiří Mára

DoporučiliIng. Jiří Mára
V kategorii
Žánr
Věková kategorie,
Štítky redakce, , , ,
Štítky uživatelů

Napsali o knize

Kniha vypráví o naplnění dalšího cestovatelského snu Jirky Máry, šestnáctiletého chlapce upoutaného na invalidní vozík. Seznámíte se s ostrovem Bonaire v Karibském moři. Dozvíte se o studiu španělštiny a životě přímo v ekvádorské rodině. Poznáte podivuhodná tajemství rovníku. Zjistíte, jak nebezpečný je život v amazonské džungli i jak žijí pralesní indiáni. Podíváte se za ojedinělými zvířaty na tajuplném souostroví Galapágy. Věříme, že kromě krás Jižní Ameriky naleznete v našem příběhu také inspiraci k naplnění svých vlastních snů.

Ukázka z knihy

Vracíme se zpět na volné moře a míříme velkou rychlostí daleko od pobřeží. "Teď zažijete něco jedinečného," slibuje pirát z Karibiku. U malinkého ostrůvku zpozorujeme dvě prázdné lodě. "Kde je posádka?" rozhlíží se Jirka a pak zpozorujeme – všichni plavou v moři. "Že by další šnorchlování? Tak to nás Jack nenadchl," hlásím zklamaně. Všechno je ale úplně jinak. "Oni plavou mezi lachtany," volá Jirka šokovaně, "to snad není pravda!" "Tak do toho já jdu," hlásím okamžitě s nadšením.
Půjčil jsem si od kapitána šnorchl a brýle a rychle plavu za skupinou asi osmi turistů. Občas se vynoří z moře, krátce spolu gestikulují a zase se vrhají pod hladinu. Už se nemůžu dočkat. Zpočátku se potápím obezřetně a pozoruji hemžení z bezpečné vzdálenosti. Velice rychle se ale osmělím a stejně jako ostatní se snažím lachtanů dotknout. Plavou přímo proti mně, ale v poslední chvíli vždy velice mrštně uhnou. Určitě si s námi hrají a myslím, že spokojenost je na obou stranách. Dno pokrývají čarokrásné korály obklopené hejny pestrobarevných ryb. Od lachtanů se však doslova nejde odtrhnout, Jack mě musí z vody vyhánět. Opravdu fantastický zážitek na závěr.
Sděluji své dojmy ostatním: "Už se těším, až o tom napíšu do nové knihy." Daniel jen vyvalí oči. "Ty píšeš o vašich cestách knihy?" ptá se s velikým zájmem. "Ano," odpovídám pyšně. "A nejen to. Točíme také film a děláme přednášky. Zvou si nás knihovny, školy i organizace zdravotně postižených, pro které jsme povzbuzením i motivací."

MÁRA, Jiří. Na vozíku na rovníku. 1. vyd. Přerov : J. Mára, 2008. ISBN 978-80-254-3431-4. S. 165.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás