Pajdal

Obálka knihy Pajdal - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Pajdal

Autor: Petr Hýbl

DoporučiliPhDr. Lidmila Vášová
V kategorii
Žánr
Věková kategorie,
Zaměření
Štítky redakce, , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Strhující český román z prostředí boxu. Jedná se o dvodílnou knihu, (oba díly v jednom svazku). Román je z části autobiografickým dílem autora - pana Hýbla, který jako dítě z dětského domova dosáhl až na mistrovský titul. První díl tohoto díla byl vydán v 80. letech a během měsíce byl vyprodán celý náklad. Velké množství čtenářů očekávalo pokračování, které vychází až nyní a to společně s prvním dílem.

Ukázka z knihy

Čemeran vyrazil. Nepoučil se z chyb, které už před ním udělalo několik dobrých boxerů. Sám je viděl padat, když sledoval utkání jako divák. Myslel jen na to, že musí kulhavého soupeře zneškodnit, dokud se úplně nevzpamatoval, dalším dobře mířeným tvrdým úderem.
Plnou rychlostí a silou vyletěla jeho ruka po Karlově bradě. I když ho tento útok už nepřekvapil, boj se nevyvíjel podle jeho představ. Nešťastné uklouznutí jej málem ukončilo. Prohrával mírně na body a věděl to. Viděl zarputilý výraz v Čemeranově obličeji, i jak se snaží o rozhodující útok.
A v tu chvíli se naskytla příležitost jemu.
Ve zlomku vteřiny se vytočením celého těla do strany stačil vyhnout letící pěsti v rukavici a za ní následujícímu tělu. Čemeran padl na napjaté provazy ringu. Karel se dalším úkrokem dostal k soupeři čelně a udeřil.
Pomalu, velmi pomalu sklouzlo Čemeranovo tělo po provazech na zem, kde zůstalo bez hnutí ležet.
V sále se strhl nepopsatelný jásot a řev. Hlas rozhodčího, který začal počítat, v něm docela zanikl. Napočítal jen do tří a pak mávl rukou na lékaře, aby se ujal knokautovaného boxera. Karla poslal do rohu k Trojanovi se znamením, že je boj u konce, že může sundat rukavice.

HÝBL, Petr. Pajdal. České Budějovice : Jihočeské nakladatelství, 1988. S. 310-311.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás