Kupec a papoušek : využití orientálních přiběhů v psychoterapii

Obálka knihy Kupec a papoušek : využití orientálních přiběhů v psychoterapii  - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Kupec a papoušek : využití orientálních přiběhů v psychoterapii

Autor: Nossrat Peseschkian

DoporučiliPhDr. Jana Dokoupilová, prof. PhDr. Vladimír Smékal, CSc.
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Autor v knize shromáždil 100 orientálních příběhů - bajek, podobenství, alegorií, mýtů, přísloví. Uspořádal je tak, aby jejich pomocí bylo možno přiblížit klientovi jeho problém nebo mu naznačil způsob, jak se v problému orientovat. Neméně vydatně může z těchto příběhů těžit i pedagog, kněz a každý, kdo hledá vhodnou inspiraci k volbě sebevýchovných cílů nebo prostředků.

Ukázka z knihy

Existuje velké množství příkladů cíleného využití příběhů při psychoterapeutickém řešení životních problémů. Pravděpodobně nejznámějším příkladem jsou Pohádky tisíce a jedné noci, jejichž rámcový příběh vypráví o tom, jak byly pohádky využity k léčbě duševně nemocného panovníka. Na tyto pohádky se můžeme dívat ze dvou hledisek: Za prvé pomocí pohádek Šeherezáda vyléčila sultána. Za druhé pohádky působí také na čtenáře a posluchače, kteří vnímají jejich obsah, čerpají z nich ponaučení a pojímají ho do svých myslí. Stejně působí i jiné podobné příběhy bez ohledu na to, zda vznikly na Východě, v Evropě nebo v jiné kulturní oblasti.

PESESCHKIAN, Nossrat. Kupec a papoušek : využití orientálních přiběhů v psychoterapii : názorné příklady pro výchovu a sebeovlivňování. Brno : Cesta, 1996. ISBN 8085319608. S. 12-13.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás