Funkce orgasmu

Obálka knihy Funkce orgasmu  - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Funkce orgasmu

Autor: Wilhelm Reich

V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Zaměření,
Štítky redakce, ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Čtenáři: Proč právě tato kniha?

Wilhelm Reich (24. března 1897 - 3. listopadu 1957) byl spolupracovníkem Sigmunda Freuda. Svoje bádání započal přijetím Freudova konceptu libida a podporou psychoanalýzy. Zpočátku se velmi zabýval vazbou sociální existence na psychologické potíže. Později se od psychoanalýzy přesunul k vlastnímu konceptu tzv. charakteranalýzy. Charakteranalýza se zaměřuje především na psychosomatické potíže a tvorbu tzv. charakterového pancíře, který u pacientů vzniká i na základě velmi ranných zkušeností a neblahých pocitů z dětství. Tyto zkušenosti se podvědomě ukládají v těle, které je asociuje s jednotlivými částmi těla a vzniká tak podvědomý reflex jakési obrany, která se může například projevovat ztuhlostí svalů či dopady na tvorbu otupělosti jednotlivých smyslových receptorů nebo pohlavních potíží konče.

Tato kniha popisuje základy charakteranalýzy, vegetoterapie a orgonomie. Především je vhodná pro čtenáře, kteří se chtějí seznámit chronologicky s Reichovou prací.

čtenářský TIP

Ukázka z knihy

Kdo sejde z neznámých cest, stane se snadno Peer Gyntem, fantastou - duševně nemocným... Dokud bude neškodný, budou se mu smát, jakmile bude silný, budou se ho pokušet zničit. Pokud neuchopí rozumem nekonečno, k nemuž míří svými myšlenkami a činy, zničí se sám. ... Jsme záprtci v toku vlastní zkušenosti. Na pozadí každé sebemenší práce se nalézal pocit : jsem záprtek v kosmu. Jak uboze se vlečou automobily, díváme-li se na ně z letadla letícího ve výšce tisíc metrů ! ... Doufám, že čtenáře přesvědčím, že k tomu nepřispěla žádná magie, naopak - že má teorie je všeobecným, leč nepřijimaným věděním o živém jsoucnu...

REICH, Wilhelm. Funkce orgasmu : sex-ekonomické problémy biologické energie. D. 1, Objevení orgonu. 1. vyd. Praha : Concordia, 1993. 288 s. ISBN 8090138918.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás