Žít třeba i na kolenou

Obálka knihy Žít třeba i na kolenou - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Žít třeba i na kolenou

Autor: Jiří Vacek

DoporučiliRedakce
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , , , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Autobiografická příběh českého emigranta, který se za dobrodužných okolností v Africe stal závislým na drogách. Prošel kalvárií odvykání a jako splátku na dluh všem, kteří mu pomohli najít cestu k životu, napsal toto sugestivní vyprávění plné zoufalých příběhů lidí na dně a jejich sporadických vítězství nad drogou.
Určeno všem, kteří si naivně myslí, že s drogou si lze zahrávat, a hlavně těm, kdo hledají sílu se jí zbavit a žít třeba i na kolenou.

Ukázka z knihy

Přiznání

Nikdy jsem se nechtěl k událostem, které můj život ovlivnily nebo doprovázely, vracet v celé jejich šíři. Byly jako vše, co náš život mění, většinou bolestné. Ani dnes ještě nevím, co oživění vzpomínek ve mně vyvolá – jaké pocity, nálady ne o depresivní stavy. Jenom slib daný v době mé nemoci, slib sobě i mým přátelům, mě k tomuto pokusu dovedl. Protože v poslední době se spousta lidí snaží popsat svou emigraci, chtěl bych se o to také pokusit. Moje emigrace byly dvě. Jedna, když jsem v roce 1969 opustil republiku, a druhá v roce 1975, když jsem opustil sám sebe a začal užívat drogy. Nemyslím si, že bych byl nějakým příkladem hodným následování, ale protože žiji dnes už mnoho let clean (čistý), chtěl bych část svých zkušeností z této roviny věnovat všem, kteří s podobnou závislostí bojují nebo se s ní ve svém okolí stýkají. Pro mne není velkého rozdílu, je-li to ve formě alkoholu, léků nebo drog. Každý z nás se nějak snaží řešit své osobní problémy a ne každý je toho schopen způsobem, který společnost akceptuje. Zdá se, že v této na úspěch programované společnosti není místo pro citlivé, psychicky slabé lidi. Stranou cesty, na které je běžné používání loktů a naprostý egoismus, zůstávají lidé, kteří toho nejsou schopni. Ti, co nejsou dostatečně připraveni na úskalí a nebezpečí dnešní reality, ale také ti, kteří tento způsob života odmítají. Pro ně je obzvlášť těžké v našem středu žít a jejich stále opakované „emigrace“ je zavádějí k alternativám nedávajícím možnost cesty zpět.

VACEK, Jiří. Žít třeba i na kolenou. Praha : SNTL - Nakladatelství technické literatury, 1991. ISBN 8003006082. s. 7.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás