S váhou na houpačce : kniha pro vaši duši

Obálka knihy S váhou na houpačce : kniha pro vaši duši - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: S váhou na houpačce : kniha pro vaši duši

Autor: Alena Zvěřinová

DoporučiliPhDr. Iva Málková
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Zaměření
Štítky redakce, , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Snažíte se stále hubnout? Kalorie vám ničí život? Nejste na to sami, jak uvidíte v našich příbězích. Kniha je poučením, motivací, ale také pro potěchu duše, pro čtení před spaním. Autorky, které mají samy zkušenosti s hubnutím, vyzpovídaly mnoho žen i mužů různých věkových kategorií, kteří se trápili stejným problémem – přebytečnými tuky a nespokojeností se svou postavou. V knize jsou zahrnuty pravdivé příběhy těch, kteří zažili kvůli kilům navíc mnohá utrpení a starosti, ale nakonec je překonali a nyní si užívají lepšího a kvalitnějšího života. Nejsme v tom sami: je cesta, která vede k cíli a je radost žít, i když nám hubnutí poněkud komplikuje život. O edici Kniha pro vaši duši Knih o hubnutí je hodně, ale tato je jiná – nic nezakazuje a nic nevnucuje. Je to kniha pro duši, přítel v nouzi, motivace pro rozhodnutí, pozitivní energie při všedních dnech a třeba i příjemné čtením před spaním. Nová edice Kniha pro vaši duši řeší problém, ne však jako populárně-naučná příručka. Obsahuje konkrétní příběhy lidí, kteří se potýkali s podobným problémem – a překonali jej, ať již s úspěšně či ne.

Ukázka z knihy

Nechtěla jsem vypadat jako tank
Jana Divišová (1973)

Jana je obdivuhodná žena. Po rozvodu se sama stará o dva malé kluky a psa, dojíždí denně z Mladé Boleslavi do Prahy za prací, přivydělává si, jak může, aby rodinu uživila, vede hodiny spinningu. Dovedete si představit, že by tohle vydržel nějaký věchýtek? To tedy Jana rozhodně není.

S nadváhou se trápím od dětství. Na základní škole jsem při pravidelném převažování šidila, jak jen to šlo. Jednou mi to ale nevyšlo a já musela k lékaři kvůli podezření, že jsem nemocná. Samozřejmě jsem nebyla, za všechno mohla moje chuť k jídlu a dlouhodobě i domácí strategie „baští celá rodina“.
Poprvé si mi povedlo shodit pár kilo po střední škole. Nastoupila jsem do redakce jako elévka, začala jsem se setkávat s vrcholovými sportovci a bylo mi čím dál trapnější vypadat vedle nich jako tank. Přestala jsem tedy jíst po páté hodině odpoledne a vyřadila ze svého jídelníčku většinu mléčných výrobků. Hodně jsem bruslila, na ledě i na souši, cvičila aerobik a pět let po maturitě mě spolužáci na srazu málem ani nepoznali.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás