Nemoc jako výzva?

Obálka knihy Nemoc jako výzva?  - , 2010

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

Název: Nemoc jako výzva?

Autor: Jaromír Astl

DoporučiliRedakce
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , , ,
Štítky uživatelů

Popis knihy

Jsme v nemoci vždy sami? Jak se nám změní pohled na svět a životní priority, když nám vážná  nemoc zkříží pozemské plány a pak si to náhle rozmyslí? Co s tím časem, jež jsme dostali jako bonus... Jsme sami v momentu smrti? Jaké to je čekat na ten rozsudek?
Kniha otázek, kterou napsal kolektiv autorů vám nejspíš nedá odpovědi. Poskytne vám jen náměty k dalšímu přemýšlení. Není to encyklopedie, která řekne, tenhle a tenhle člověk má pravdu, takže si to pamatuj!  Není to kniha, která promlouvá k vašemu rozumu a formuje vám mozek. Číst se dá jenom srdcem, citem, intuicí… nikoliv hlavou. Každá věta je tu malým pokladem a je úplně jedno, jestli ji napíše ten či onen a v jaké souvislosti se tu vyskytují i některé neustále se vracející otázky, o kterých možná zjistíte, že jsou možná tím, co by měl člověk v životě řešit především.  A možná vám, stejně jako mě, po přečtení dojdou slova… protože to, co se dočítáte, je jen těžko sdělitelné.

Ukázka z knihy

Měli bychom si nesmírně vážit lidí, kteří se dokáží starat o ty, kteří stárnou, jsou nemocní a umírají. Musíme se od nich naučit laskavosti, a především způsobu, jak berou energii k tomu, aby se uměli s těmito lidmi radovat ze života, z toho, co dává den i noc, z blízkosti druhých lidí, z toho, že kvetou kytky, svítí slunce, že je život tak fantastický. A tím více obdivuji ty, kteří se o své blízké postarají doma – pomáhat lidem trpícím bolestmi je nesmírně náročné, a oni k tomu mají ještě svá povolání a povinnosti. Je to stále méně obvyklé, ale věřím,a že se kulturní národ dokáže s touto situací lépe a lépe vyrovnat, třeba i tím, že vytvoří dostatek hospiců.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás