Nemluv se mnou tímhle tónem!

Obálka knihy Nemluv se mnou tímhle tónem!  - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Nemluv se mnou tímhle tónem!

Autor: Patrice Huerre

DoporučiliPhDr. Marie Nosálková
V kategorii
Žánr
Věková kategorie,
Štítky redakce, , ,
Štítky uživatelů

Popis knihy

Pomoc rodičům, jak porozumět dospívajícím dětem a jak s nimi jednat.V přehledně členěném textu knihy s přiléhavými názvy jednotlivých kapitol autoři vysvětlují rodičům chování dospívajících dětí a nabízejí pomoc:
- jak vymezit určité limity,
- jak chápat, co dítě vyjadřuje „drzým“ chováním a vyjadřováním,
- jak čelit jeho systematickému odporu a rozporům v chování i projevům násilí,
- jak porozumět mlčení dítěte i zvláštnímu vyjadřování, jak s ním komunikovat...
Každá kapitola je zakončena krátkým résumé s výčtem shrnujících myšlenek a podnětem k jednání rodičů.

Ukázka z knihy

„S váma se nedá mluvit!“

„V klidu si se svým potomkem pohovořit, vyměnit si vzájemně rozdílné názory, prodiskutovat nápady nebo plány není pro rodiče dospívajícího nic snadného. Na nich záleží, zda navodí příhodné podmínky pro usnadnění vzájemné komunikace.

„Fotr a máti jsou mentálové, nedá se s nima bavit. Vůbec nic nepobíraj. A když na tebe mluví, tak jenom proto, aby ti dělali kázání za pět pade.“ Pověstný dialog rodič–dítě, doporučovaný ve všech článcích vztahujících se k psychologii, se nevede snadno, zejména když nastane období dospívání. Lze vůbec kromě banálních, obyčejných kaž do denních hovorů, s výjimkou vzrušených debat na rozčilující témata, mluvit s dospívajícím potomkem o hlubokých, životně důležitých a intimních věcech? A když už by se zdálo, že náš pubescent není proti, kde vezmeme jistotu, že takový rozhovor vůbec vydrží? Není v jeho věku takovéto obnažení jeho a našich představ až příliš „znepokojující“, protože nadmíru odhaluje právě to, co se naše ratolest snaží skrývat? Udržovat v tomto období plném zmatků a proměn pouhý povrchní, nezávazný dialog není nic snadného. Uvolněný tón totiž obvykle velmi rychle otráví témata, která přilévají oleje do ohně.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás