Na dně

Obálka knihy Na dně - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Na dně

Autor: Marya Hornbacher

V kategorii
Žánr
Věková kategorie,
Zaměření
Štítky redakce, , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Čtenáři: Proč právě tato kniha?

Autobiografický příběh dívky, která bojovala předlouhý zápas s oběma typy poruch příjmu potravy anorexií a bulímií. Sama tento boj nazývá „procházkou peklem“, označuje tak nekonečné roky, strávené v zajetí přejídání, zvracení, hladovění a polykání všemožných prášků, které jí měly pomoci ještě trochu zhubnout. Přestože byla několikrát hospitalizovaná, léčba nebyla úspěšná, a Marya zhubla až na 25 kg. Příběh je dosti děsivou výpovědí a současně velmi pravdivou výpovědí o životě s anorexií a bulímií.

čtenářský TIP

Ukázka z knihy

Uvěřila jsem, stejně jako spousta mladých žen, že až shodím "jen pár kilo", zničehonic ze mě bude nový člověk, na ulici budou moje hubené nohy pronásledovat hezouni typu DiCapria s kyticemi květin, budu bohatá, slavná a okouzlující a ztratí se mi pihy a budu blond a budu měřit metr sedmdesátpět. Budu nosit boží brýle, doma v prosluněném newyorském bytě budu v pánské košili popíjet kávu a říkat Mmmm a pak ke mě přistoupí On a obdaří mě vrouím pohledem. Svůdně vklouznu do svého červeného kabrioletu, cestou do nějakého vekoměsta mi bude čechrat vlasy vítr, pak vystoupím z výtahu a vejdu (ženským, ač rozhodným krokem) do své kanceláře, kde všechny ohromím každým svým ženským, ač rozhodným slovem.
Večer se vrátím domů, připravím labužnický pokrm, třikrát si kousnu a On se na mě za svitu svíček podívá a já budu superžena, bohyně, jasně, přesně tak. Hned jak odejdu z domu a shodím pár kilo.
Nakonec jsem těm kydům uvěřila.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás