Možná, možná ne : nápady z vnitřního světa

Obálka knihy Možná, možná ne : nápady z vnitřního světa - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Možná, možná ne : nápady z vnitřního světa

Autor: Robert Fulghum

DoporučiliMgr. Vojtěch Lebduška , PhDr. Etel Smékalová, Ph.D.
V kategorii
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Drobné příběhy z obyčejného života, které autor dokázal napsat tak průzračným způsobem a které dokáží oslovit v člověku to nejlepší a připomenout nám věci, které nám ve shonu moderního života poněkud unikají.

Ukázka z knihy

Učitelské porady jsou černé díry, které celkem milým lidem odsávají inteligenci. Já je tak příšerně neměl rád, že jsem vždycky seděl až úplně vzadu na zemi a soustředil jsem se na spánek s otevřenýma očima. Někdy jsem přežil jedině tak, že jsem si představoval, jaké by to bylo, kdyby tam všichni přítomné seděli ve spodním prádle.
Jednou jsem na učitelské poradě skoro umřel. Měl jsem s sebou nůž, který jsem si chtěl ve školní dílně nabrousit, a dal jsem si ho do vnější kapsy aktovky; aktovka ležela vedle mě na podlaze a já spadl ze židle přímo na ni, protože jsem se hrozně smál něčemu absurdnímu. Nůž mi projel zadním svalem pravé paže až mezi žebra. Zranění nebylo tak vážné, jak to vypadá, ale já z toho šoku omdlel a zůstal jsem ležet na podlaze. Nikdo si mě nevšímal, dokud se na zemi nezačala dělat loužička krve.
Zavolali sanitku. Saniťáci mě odtáhli a v nemocnici mě zastehovali.
A celá událost se dostala do školní mytologie. „Fulghum ty porady tak nenáviděl, že při jedný z nich chtěl spáchat sebevraždu.“
Předsedovi porady, mladému zástupci ředitele, chvíli trvalo, než si přestal myslet, že jsem to harakiri a pád jenom tak nehrál. Byl přesvědčený, že bych udělal cokoliv, jen abych se z té porady dostal pryč, a teď měl důkaz. Jeho podezření nestálo na vodě. Byla to pravda.

FULGHUM, Robert. Možná, možná ne : nápady z vnitřního světa. Praha : Odeon, 1993. ISBN 8020704841. S. 97-98.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás