Mozartův efekt : nalezněte sílu hudby, která uzdravuje tělo, posiluje mysl a rozvíjí tvořivého ducha

Obálka knihy Mozartův efekt : nalezněte sílu hudby, která uzdravuje tělo, posiluje mysl a rozvíjí tvořivého ducha  - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Mozartův efekt : nalezněte sílu hudby, která uzdravuje tělo, posiluje mysl a rozvíjí tvořivého ducha

Autor: Don Campbell

DoporučiliRedakce
V kategorii
Žánr
Věková kategorie, , ,
Štítky redakce, , , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Popis knihy

Nalezněte sílu hudby, která uzdravuje tělo, posiluje mysl a rozvíjí tvořivého ducha... Tak zní podtitul knihy od autora, který pochopil hudbu W. A. Mozarta v plné šíři. Ten, kdo někdy pozoroval dvouleté dítě, jak si při písničce radostně bouchá do rytmu, ví, že k nám hudba promlouvá způsobem, který zasahuje do nejhlubších vrstev našeho nitra. Rozsah blahodárného vlivu hudby na lidský organismus ukazuje americký pedagog a hudební vizionář. Hudba je lékem pro tělo, mysl a pro duši. Don Campbell popisuje, jak dnes tuto pradávnou moudrost začíná objevovat také moderní věda, která nachází důkazy, že poslech určitých druhů hudby může zlepšit kvalitu života ve všech ohledech. V knize najdete výčet dramatických příběhů o tom, jak se hudba používá při léčení všech nepříjemných stavů a nemocí, a to od úzkosti přes vysoký krevní tlak, chronické bolesti, dyslexii, mentální choroby až po rakovinu.

Ukázka z knihy

OVERTURA

ŘEČ ANDĚLŮ A ATOMŮ

„Jak mocný je tvůj kouzelný zvuk!“
Mozart: Kouzelná flétna

Co je tím kouzelným médiem, které nás dojímá, okouzluje, nabíjí energií a uzdravuje. Hudba dokáže v jediném okamžiku pozdvihnout naši duši. Probouzí v nás ducha modlitby, soucitu a lásky. Vyjasňuje naši mysl a je známo, že v nás rozvíjí chytrost.
Hudba umí tančit a vyzpívat naše smutky. Přičarovává nám vzpomínky na ztracené milence a zemřelé kamarády. Umožňuje dítěti v nás, aby si hrálo, mnichovi v nás, aby se modlil, dovolí i té holce od krav, co v nás přebývá, aby se roztancovala, a tomu hrdinovi v naší duši vnukne odvahu překonat veškeré překážky. Pacientům pomáhá najít řeč a výraz.
Hudba je posvátným místem, katedrálou tak majestátní, že v ní vnímáme velkolepost vesmíru, a zároveň chýší tak prostinkou a soukromou, že nikdo z nás nezměří hlubiny jejích tajemství.
Hudba pomáhá rostlinám růst, naše sousedy dohání k šílenství, děti ukolébává do spánku a může nechat mašírovat do války.
Hudba z nás dokáže vybubnovat zlé duchy, zpívá ke chvále Panny Marie, vzývá buddhu spásy světa, zaklíná vůdce a národy, bere do zajetí a konejší, proměňuje a přivádí k novému životu.
A přece je hudba víc než pouhý součet toho všeho. Je to zvuk země a oblohy, přílivu a bouří. Je to ozvěna vlaku kdesi v dáli, dunivý zvuk tesaře při práci. Zvuky a vibrace nás obklopují v každičké životní chvíli, od prvního zaplakání života až do posledního vzdechu smrti, od tlukotu srdce po rozlety naší fantazie. Hudba je prvotním dechem samotného stvoření, řečí andělů a atomů, prapůvodním materiálem, z něhož je uhněten život a sny, duše a hvězdy.

CAMPBELL, Don G. Mozartův efekt : nalezněte sílu hudby, která uzdravuje tělo, posiluje mysl a rozvíjí tvořivého ducha. Praha : Eminent, 2008. ISBN 9788072813360. S. 14.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás