Jak dál po infarktu

Obálka knihy Jak dál po infarktu - Grada-Avicenum, 1993

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

Název: Jak dál po infarktu

Autor: Renata Cífková

DoporučiliOlga Svobodová
V kategorii
Žánr
Věková kategorie,
Štítky redakce, , ,
Štítky uživatelůPomozte nám i ostatním - buďte první, kdo zařadí tuto knihu.

Ukázka z knihy

Vážení čtenáři,

Jménem České kardiologické společnosti si Vám dovolujeme předložit knížku, která by Vám měla dát návod, jak dále žít po prodělaném srdečním infarktu.
V úvodních kapitolách Vás seznamujeme s nezbytnými základy anatomie a fyziologie srdce a snažíme se Vám stručně objasnit podstatu Vašeho onemocnění. Ve společném boji proti srdečně-cévním onemocnění není pacient pouhým subjektem, nýbrž naším důležitým partnerem. V první fázi, kdy jste byli hospitalizováni pro akutní infarkt myokardu, jste byli obvykle pasivními příjemci komplexní lékařské ošetřovatelské péče. Vaším odchodem z lůžkového zařízení však začíná nová kapitola, ve které se stáváte aktivními partnery ve změně životního stylu, který je kromě obvykle nezbytné medikamentózní léčby po infarktu nutný.
Cílem naší knížky je nejen řada příkazů a zákazů, ale především vysvětlení, proč ta či jiná opatření jsou vhodná. Chceme tím pomoci i našim kolegům kardiologům, internistům a obvodním lékařům, kterým mnohdy na vysvětlení např. základů zdravé výživy nezbývá dostatek času v jejich náročné práci.
V neposlední řadě bychom rádi zdůraznili, že zásady jako nekouřit, jíst zdravě, dosáhnout ideální hmotnosti, změnit pohybové návyky nebo relaxovat, jsou vhodné nejen pro Vás, ale i pro Vaše okolí, jehož podporu budete rozhodně potřebovat.
Ve společném úsilí Vám proto přejeme hodně úspěchů a dostatek pevné vůle.

Autoři

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás